Tym razem zawodnikom przyszło walczyć nie tylko z konkurentami, ale też z bardzo trudnymi warunkami pogodowymi. Ulewny deszcz, jaki przeszedł w niedzielę nad torem Poznań na godzinę przed wyścigiem nie ułatwił zadania startującym.

Kaprysy pogody boleśnie odczuł między innymi VIP zawodów (nr startowy motocykla 52), czyli legendarny Janusz „Profesor” Oskaldowicz.

Trzynastokrotny mistrz Polski swoją karierę rozpoczynał jeszcze w latach siedemdziesiątych, gdy wyścigi motocyklowe odbywały się po drogach publicznych. Do wyścigu z ostatniego stanął z ostatniego pola startowego i podczas skutecznej pogoni za rywalami, na dystansie siedmiu okrążeń aż dwa razy wypadł z toru.

Jednak doświadczenie i spryt zatriumfowały nad trudnymi warunkami. "Profesor" zaprezentował efektowną jazdę na tzw. „śledzia”, co pozwoliło mu uzyskać nieco wyższą prędkość na końcu prostej startowej. Ostatecznie zajął drugie miejsce, do zwycięstwa zabrakło mu 3,367 sekundy.

Ten trudny wyścig wygrał Artur Wielebski, który dzięki temu został nowym wiceliderem klasyfikacji generalnej. O punkt wyprzedza w niej Antoniego Kupińskiego, który w tych wymagających warunkach był dopiero dziewiąty.

Z ulewnym deszczem nie poradził sobie także lider klasyfikacji i zwycięzca pierwszych trzech wyścigów, Jakub Sudoł, który zawody zakończył już na pierwszym okrążeniu. Nie wpłynęło to na jego pozycję w klasyfikacji generalnej – nadal jest jej liderem, jednak jego przewaga nad kolejnym zawodnikiem stopniała do siedmiu punktów, co gwarantuje widzom mnóstwo emocji aż do ostatniego wyścigu edycji 2008.

Do mety nie dotarł też zwycięzca kwalifikacji, Patryk Sikorski, który z torem pożegnał się już na drugim okrążeniu. Mimo to, zdaniem „Profesora” Oskaldowicza, takie wyścigi są bardzo potrzebne młodym zawodnikom, którzy powinni nabrać doświadczenia w każdych, nawet trudnych warunkach.

Ostatnia, podwójna runda Pucharu rozegra się w weekend 9 - 10 sierpnia, tradycyjnie w Poznaniu.

Zawodnicy mają przed sobą miesięczną przerwę, podczas której będą mogli przygotować się do finałowego rozstrzygnięcia.

Pierwszą trójkę dzieli jedynie dziewięć punktów, więc emocje z pewnością sięgną zenitu.

Klasyfikacja Pucharu Honda CBR 125R Cup

1. Jakub SUDOŁ - 95 pkt.;2. Artur WIELEBSKI - 88 pkt.;3. Antoni KUPIŃSKI - 86 pkt.;4. Wojciech JAKUBOWSKI - 61 pkt.;5. Przemysław PIASTOWSKI - 57 pkt.;6. Patryk SIKORSKI - 48 pkt.;7. Michał STRÓŻYCKI - 37 pkt.;8. Agata AUGUSTYN - 30 pkt.;9. Łukasz ŚLIWA - 30 pkt.;10. Bartosz LUBIŃSKI - 30 pkt.