Gra Mobil 1 Racing Academy jest dostępna w polskiej wersji językowej na stronie http://www.mobil1.pl/. Uczestnicy podążają ścieżką kariery dwóch utytułowanych zawodników - Lewisa Hamiltona, Mistrza Świata Formuły 1 z 2008 roku, oraz trzykrotnego mistrza serii NASCAR, Tonyego Stewarta - za każdym razem od rywalizacji w seriach amatorskich do startów w najbardziej prestiżowych seriach wyścigowych. Mobil 1 Racing Academy to już czwarta gra wydana w ciągu ostatnich czterech lat przez ekipę Mobil 1.

Gra opiera się na trzech poziomach zaawansowania. Osoby, które wybiorą karierę Lewisa Hamiltona, będą startować w zawodach kartingowych, Formule 3 oraz Formule 1. Natomiast gracze, którzy wybiorą Tonyego Stewarta rozpoczną rywalizację od serii Midget Car poprzez IndyCar, aby ostatecznie dostać przepustkę do serii NASCAR. Gwiazdy torów wyścigowych na każdym kroku będą udzielać graczom cennych wskazówek, przekazywać ważne informacje o karierze oraz motywować do dalszej rywalizacji. Punkty w grze przyznawane są według pozycji w wyścigu i poziomu gry. Na przykład, pierwsze miejsce w wyścigach serii F1 i NASCAR daje więcej punktów niż zwycięstwo w zawodach kartingowych i serii Midget Car.

Nazwiska graczy, którzy zdobędą najwięcej punktów, zostaną umieszczone na logotypach Mobil 1 z bolidów Vodafone McLaren Mercedes podczas Grand Prix Stanów Zjednoczonych w Austin, lub samochodach zespołu Stewart-Haas Racing podczas wyścigu NASCAR Kobalt Tools 500 w Phoenix.

Mobil 1 Racing Academy powstała na fali sukcesów gry Mobil 1 Global Challenge z 2010 roku, która znalazła się w pierwszej dziesiątce najbardziej popularnych gier internetowych, oraz gry Mobil 1 Track Challenge z 2010 roku - która znalazła się na szczycie rankingu gier portalu Viralchart.com z wynikiem ponad dziesięciu milionów graczy. Mobil 1 blisko współpracuje z zespołami wyścigowymi na całym świecie. Jako Partner Technologiczny zespołu Formuły 1 Vodafone McLaren Mercedes i Oficjalny Olej Silnikowy wyścigów NASCAR, Mobil 1 już od 37 lat jest obecny na torach wyścigowych, dostarczając innowacyjne produkty smarne dla motoryzacji oraz doskonałe osiągi, bez względu na warunki panujące na torze.