"39-latek usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli, jazdy w stanie nietrzeźwym oraz czynnej napaści na funkcjonariusza policji. Na wniosek prokuratora sąd wydał decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące" - powiedział Maludy.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w piątek (27 maja br.) wieczorem, w gminie Cybinka w pow. słubickim. Wracający z interwencji policjanci z komisariatu w Rzepinie zauważyli jadącego całą szerokością jezdni seata. Funkcjonariusze policjanci podjęli próbę zatrzymania kierowcy do kontroli, ale ten zaczął uciekać.

Podczas pościgu kierowca seata na leśnej drodze uszkodził auto, wysiadł z niego i kontynuował ucieczkę pieszo. Policjanci szybko go dogonili i wówczas mężczyzna zaczął wymachiwać przed nimi maczetą i grozić, że ich zabije.

"Wówczas padły strzały ostrzegawcze, po których napastnik został obezwładniony. Dzięki doświadczeniu i profesjonalnemu działaniu policjantów niebezpieczna dla ich życia interwencja zakończyła się szczęśliwie" – zrelacjonował Maludy.

Dodał, że zatrzymany mężczyzna miał promil alkoholu w organizmie i był pod działaniem środków psychoaktywnych.(PAP)