Samochód na użytek prywatny jest w naszym kraju niezmiennie pożądany od lat. Zmienia się jednak sposób jego użytkowania. Zamiast wiązać się z jednym pojazdem na lata, można skorzystać ze znacznie wygodniejszej, nowej formy mobilności. Mowa o zdobywającej coraz większą popularność ofercie najmu auta. To rozwiązanie przynosi szereg korzyści.

Wybierasz auto i korzystasz! Resztą nie musisz się martwić

Ileż to razy słyszeliśmy, że życie jest za krótkie, by przywiązywać się do jednego pojazdu na lata, skoro jest tyle modeli, którymi warto pojeździć. Najem to różnorodność i wolność wyboru. W ofercie najmu Volkswagen Financial Services nie musimy ograniczać się tylko do jednej marki – możesz użytkować najnowsze modele Audi, Volkswagena, Skody, SEATA czy Cupry. Może to być również dobra okazja, aby rozpocząć przygodę z elektromobilnością i wypróbować nowe elektryczne modele ze stajni grupy. W stałej, miesięcznej opłacie, bez konieczności inwestowania równowartości nowego samochodu.

Koszty to niebagatelny argument. W dobie niepewności gospodarczej tym bardziej cenimy sobie wolność od wielkich zobowiązań finansowych. Także tu najem jest rozwiązaniem na miarę obecnych czasów: zapewnia stabilność i przewidywalność.. O zaskakujących podwyżkach nie ma mowy. W pakiecie mamy również gwarancję mobilności, czyli w praktyce – auto zastępcze.

    Foto: VW Financial Services

Warto wybrać usługę mobilności. To coś znacznie więcej niż konwencjonalny najem. To komfort użytkowania pojazdu bez żadnych dodatkowych opłat. W jednej miesięcznej racie uwzględnione jest wszystko, czego potrzeba na co dzień. Nie trzeba zatem zaprzątać sobie głowy ubezpieczeniem (pakiet OC, AC, NNW i assistance na cały okres umowy, by nie trzeba było odnawiać co rok, serwisem (kompleksowa obsługa w ASO z użyciem oryginalnych części), assistance czy nawet pakietem opon (opcjonalny dostęp do opon letnich i zimowych z usługą sezonowej wymiany i przechowywania). A to nie wszystko.

   Foto: VW Financial Services

Spokój, stabilizacja i czas są bezcenne

Można także liczyć także na pomoc w przypadku tych sytuacji, których każdy chciałby uniknąć, czyli szkody. Nawet w tych najbardziej przykrych sytuacji nie zostajemy bez wsparcia. Wystarczy jeden telefon, by doradca zajął się organizacją pomocy, naprawy i auta zastępczego). W racie nie zapomniano bowiem o aucie zastępczym, gdy tylko go potrzebne, by zachować gwarancję mobilności. Spokój jest przecież bezcenny. Podobnie jak stabilizacja, by móc dalej jeździć i korzystać z samochodu zgodnie z potrzebami.

O spokój i stabilizację łatwo także z perspektywy finansów. Przewidywalność kosztów trudno przecenić w czasach, gdy zmagamy się z licznymi podwyżkami. Dzięki stałej opłacie (naturalnie jej wysokość jest uzależniony od marki i modelu) można zapomnieć o obawach o niespodziewane koszty napraw (co nie jest takie oczywiste w przypadku tradycyjnego zakupu na własność) czy podwyżce stawki polisy ubezpieczeniowej.

    Foto: VW Financial Services

Nowe auto nawet co dwa lata

Wybierając usługę mobilności nie trzeba wiązać się z jednym autem na wiele lat, jak w przypadku tradycyjnego zakupu. Na koniec umowy wystarczy zwrócić użytkowany samochód i przesiąść się do nowego po podpisaniu kolejnej umowy. Wymiana może nastąpić nawet już co dwa lata. Bez względu na to jak często zmienimy auto, to za każdym razem jesteśmy wolni od trosk związanych ze sprzedażą samochodu na rynku wtórnym jak w przypadku pojazdu kupionego na własność.

Trudno także przecenić przejrzystość. Orientacyjną wysokość opłaty miesięcznej poznamy korzystając z łatwo dostępnego kalkulatora, w którym wpisujemy deklarowany przebieg, wysokość opłaty początkowej i czas użytkowania. To wygodne narzędzie znajdziemy w VW Financial Services, który wyróżnia się bogatą ofertą wielu marek. Multibrandowa oferta oznacza dostęp do modeli takich marek jak Volkswagen, Audi, Skoda, Seat i Cupra. Duży wybór to zaś z pewnością komfort znalezienia optymalnej oferty - skrojonej na miarę. Dokładnie takiej, jakiej potrzebujemy.