Uczestnicy gry przemierzać będą miasto w poszukiwaniu budynków, które nigdy nie powstały, a ślad po nich pozostał jedynie na kalkach architektów. Chętni do udziału w grze otrzymają specjalne karty z informacją o budynkach – widmach, wraz z opisami lub współrzędnymi geograficznymi (dla posiadaczy odbiorników GPS). Ich zadanie będzie polegało na odnalezieniu wszystkich „nieistniejących” budynków, gdzie czekać będą wskazówki potrzebne do ułożenia hasła. Wśród graczy, którym uda się odszukać wszystkie miejsca i odgadnąć hasło, rozlosowane zostaną nagrody w postaci outdorowych odbiorników GPS Garmin Dakota 10, ufundowanych przez Garmin Polska.

Urządzenie Garmin Dakota 10 jest przeznaczone dla amatorów aktywnej rekreacji na wolnym powietrzu. Sprawdzi się w każdych warunkach, dzięki odpornej na wstrząsy, wodoszczelnej obudowie. Kolorowy, dotykowy wyświetlacz o przekątnej 2,6 cala jest czytelny nawet w pełnym słońcu i dostarcza cennych informacji dotyczących lokalizacji, ukształtowania terenu. Amatorzy geocachingu nie muszą dłużej posługiwać się danymi w wersji papierowej. Urządzenie jest w stanie zachować w pamięci do 1000 punktów orientacyjnych i 50 tras, które bezproblemowo można przenieść bezpośrednio na dysk komputera, korzystając ze złącza USB. Dzięki łączności z Garmin Connect™ użytkownicy mogą wymieniać się informacjami i trasami z ludźmi na całym świecie oraz przeglądać trasy za pośrednictwem Google Earth™. Dodatkowo, kompatybilność odbiornika Dakota 10 z Garmin Custom Maps, umożliwia zapisywanie w urządzeniu własnych, zeskanowanych papierowych bądź elektronicznych map wraz z naniesionymi na nich oznaczeniami, punktami POI i korzystanie z nich podczas wędrówek. Użytkownicy mają do dyspozycji wbudowaną mapę bazową świata oraz możliwość dodawania nowych map dzięki 850 MB wbudowanej pamięci.

Wszystkich chętnych do udziału w wędrówce po nieistniejącym mieście i losowaniu nagród, zapraszamy 15 maja o godz. 20.00 na dziedziniec Centrum Bankowo-Finansowego Nowy Świat SA (dawny gmach KC) w Warszawie. Pierwsze 200 osób, które zgromadzą się na dziedzińcu otrzyma karty uprawniające do wzięcia udziału w grze.

Finał gry „Widma Architektury” odbędzie się tego samego wieczoru o godz. 23.30 w Parku Wolności w Muzeum Powstania Warszawskiego. Podczas finału, wśród uczestników, którzy pomyślnie ukończyli grę, rozlosowane zostaną odbiorniki Garmin Dakota 10.

Odział Garmin Polska wraz z Instytutem Stefana Starzyńskiego i oddziałem Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w niezwykłej grze miejskiej „Widma Architektury”, która odbędzie się 15 maja w ramach tegorocznej Nocy Muzeów.