Najnowszą Toyotę Hilux można już kupić w polskich salonach. Zmiany w modelu na 2012 rok obejmują modyfikacje stylistyczne, dopracowane wykończenie wnętrza oraz nowe elementy wyposażenia.

Jak prawidłowo zamontować zimowe opony?

Toyota przeprowadziła też zmiany mechaniczne, silnik 2.5 D-4D ma teraz większą moc, a wersje z tą jednostką napędową zmodyfikowane zawieszenie. Hilux jest dostępny teraz z silnikami: wspomnianym 2.5 oraz 3.0 D-4D w wersji z napędem 4x2 i 4x4. Do tego dochodzą trzy wersje nadwozia, dostępna jest: pojedyncza, półtorej oraz podwójna kabina.Najbardziej rzucającym się w oczy elementem wnętrza jest dotykowy ekran systemu multimedialnego, który jest wyposażeniem standardowym od wersji SR. Poza 6 calowym ekranem mamy system Bluetooth pozwalając zintegrować system z telefonem, czy innym źródłem zewnętrznym. Po włączeniu biegu wstecznego na ekranie wyświetla się widok z kamery cofania.

Toyota Hilux: auto dla leśnika i miłośnika terenu

Silnik 2.5 D-4D ma turbosprężarkę o zmiennej geometrii łopatek i nowe wtryskiwacze. Moc w wersji z napędem na jedną oś wzrosła o 24 KM. Jednostka osiąga 144 KM przy 3600 obr./min. oraz 343 Nm przy 2000 obr./min., czyli tyle samo co silnik z wersji z napędem na wszystkie koła.Wzrost mocy pozwala ciągnąć przyczepę o większej masie – 2,5 tony.Ceny modelu Hilux 2012 zaczynają się od kwoty 67 472 zł netto (homologacja ciężarowa).