A1 citycarver wpisuje się idealnie w popularny segment miejskich crossoverów. Owszem, Audi oferuje już w tym segmencie takie auta jak Q2 i Q3, ale kolejny ma szansę na zdobycie nowych klientów.

Audi A1 citycarver – terenowo przyprawiony

Citycarver powstał na bazie pięciodrzwiowego Sportbacka, w którym wprowadzono odpowiednie modyfikacje w nadwoziu nadające mu bardziej offroadowy styl. Objęły one m.in. wyrazisty przedni zderzak z matowoczarnym grillem, charakterystycznym dla modeli z linii Q, dwa dodatkowe wloty powietrza nad atrapą oraz dolną chromowaną osłonę. Plastikowe nadkola, chromowane listwy progowe oraz osłona pod tylnym zderzakiem wraz z powiększonym o 4 cm prześwitem dodatkowo podkreślają uniwersalny charakter samochodu i sugerują łatwość zjeżdżania z ubitych ścieżek. Citycarver seryjnie poruszać się będzie na 16-calowych kołach, ale klienci będą mogli w ramach opcji zamówić nawet 18-calowe alufelgi.

Audi A1 citycarver – bogaty standard

Już w bazowej wersji modelu znajdziemy m.in. ledowe reflektory, spojler na tylnej klapie, cyfrowe zegary, system multimedialny z 10,1-calowym ekranem dotykowym, adaptacyjny tempomat, system ostrzegania o zjeżdżaniu z pasa ruchu czy asystenta parkowania. Do wybory będą trzy pakiety kolorystyczne wnętrza oraz dziewięć lakierów nadwozia w parze z malowanym na czarno lub szaro dachem.

Na liście opcji warto zwrócić uwagę na pakiet dynamiczny, obejmujący czerwone zaciski tarcz hamulcowych, system wyboru trybu pracy układu napędowego i jezdnego (auto, dynamic, efficiency i individual), sportowe zawieszenie z regulacją amortyzacji, a także wzmacniacz brzmienia wydechu.

Co ciekawe, w momencie debiutu rynkowego modelu Audi zaoferuje jego wersję specjalną – Edition One, która wyróżniać się będzie topowym wyposażeniem, w tym m.in. 18-calowymi alufelgami, przyciemnianymi przednimi i tylnymi światłami oraz oznaczeniami „Edition One”. We wnętrzu znajdą się elementy z topowej odmiany S line. Edition One dostępna będzie w kolorach szarym (arrow gray) lub pomarańczowym (pulse orange).

Więcej informacji na temat modelu, dostępnych wersji silnikowych i wyposażeniowych oraz cen, Audi ujawni w momencie salonowego debiutu A1 citycarvera.