Najnowszy pomysł Donkervoorta polega na absolutnej indywidualizacji D8 GTO. Niderlandzka manufaktura oferuje teraz swój jedyny model Donkervoort D8 GTO w wersji totalnie dopasowanej do wymagań zamawiającego pod hasłem "Wykonany przez Donkervoorta. Stworzony przez ciebie". Jeśli klient sobie tego zażyczy, może spędzić cały dzień z członkiem rodziny założycieli firmy Donkervoortów lub jedną z firmowych "grubych ryb". W tym czasie opowie, co mu się w nowym samochodzie zamarzyło i – jak zapewnia producent – dostanie to.

Liczba możliwych opcji jest przeolbrzymia. Wszystko zależy od wyobraźni zamawiającego. Donkervoort wstępnie niczego nie sugeruje, chyba że się go o to poprosi (do dyspozycji jest obszerna lista opcji z cennikiem). Obiecuje za to, że żaden pomysł go nie zaskoczy. Nawet różowy kolor karoserii, taki jak na zdjęciach pokazowego egzemplarza.

Indywidualizacja Donkervoorta polega nie tylko na zastosowaniu wszelkich możliwych gadżetów, materiałów i stylizacji, lecz także na modyfikacjach technicznych. Donkervoort D8 GTO Individual Series może być przygotowany tak, żeby był maksymalnie komfortowy lub ekstremalnie szybki. Lub coś pomiędzy.

Donkervoort D8 GTO Individual Series – rewelacyjne osiągi

Auto napędzane jest turbodoładowanym silnikiem benzynowym R5 Audi, konkretnie 2.5 TFSI. Moc 442 KM rozwija przy 6430-7000 obr./min, a maksymalny moment obrotowy 570 Nm przy 1750-6350 obr./min. Napęd przenoszony jest na tylne koła za pośrednictwem 6-stopniowego „automatu” z łopatkami przy kierownicy do wybierania przełożenia lub 5-biegowej skrzyni manualnej z drążkiem zmiany biegów w szerokim wyborze. Do „setki” Donkervoort D8 GTO Individual Series przyspiesza w 2,6 s, do dwustu w 7,6 s. Maksymalne przyspieszenie poprzeczne przekracza 2 g. Bolid ma osiągi auta torowego, ale jest homologowany do jazdy po drogach publicznych.

Donkervoorta D8 GTO Individual Series można kupić w rodzimych Niderlandach lub w Niemczech, Belgii, Francji lub Szwajcarii. Ceny netto auta zaczynają się od 162 900 euro, ale to rzeczywiście dopiero początek – górny limit nie istnieje.