Włosi kochają życie, a ponieważ podczas pandemii, zwłaszcza jej pierwszej fali, doświadczyli tragedii jak mało który naród, więc tym goręcej pragnęli powrócić do celebracji swoich upodobań. Wśród nich – jazdy samochodem. Fiat nakręcił nawet specjalne wideo na cześć ponownego otwarcia się Europy na podróżowanie.

Bohaterem filmu „Welcome back dolce vita" jest nowy Fiat 500X Yachting, pierwsza wersja 500X z elektrycznie zwijanym dachem. Wystarczy przycisnąć guzik, a dach auta w ciągu kilku sekund otworzy się i umożliwi podróżowanie pod gołym niebem.

Fiat 500X Yachting – włoska stylistyka w najlepszym wydaniu

Żeglarskie inspiracje wyrażają: lakier w kolorze marynarskiego błękitu i również niebieski materiałowy dach, linia wokół nadwozia, naśladująca taki sam detal w łodziach motorowych, a wewnątrz białe fotele z napisem 500 wyszytym niebieską nicią, aluminiowe listwy progowe z logo „Yachting” i mahoniowa deska rozdzielcza. Ozdobą nadwozia są też obudowy lusterek i klamki drzwi ze szczotkowanego chromu i dekoracyjne 18-calowe felgi z błękitnymi detalami. Podobnie jak dawniej seria specjalna 500 Riva była owocem kooperacji z producentem światowej sławy jachtów, przy projektowaniu 500X Yachting Fiat współpracował z prestiżowym klubem żeglarskim Yacht Club Capri.

Fiat 500X Yachting wraz z 500 Yachting wchodzą do sprzedaży we Włoszech, Francji, Niemczech, Hiszpanii i Szwajcarii. Każdy egzemplarz będzie opatrzony plakietką z napisem „1 z 500”.