Limitowany Fiat 500 Riva skierowany jest do osób, które poszukują na stałym lądzie tej samej ekskluzywności, jaką prezentuje Aquariva Super - kultowy model jachtu produkowany w stoczni Riva, następca sławnej Aquaramy - i przystępności, która uczyniła z modelu Fiata 500 ikonę.

Jest to połączenie luksusu i dostępności, które od razu zyskało przychylność publiczności. Po trzech miesiącach od uruchomienia zamówień na głównych rynkach europejskich, liczba sprzedanych Fiatów 500 Riva przekroczyła 3000 sztuk, wykraczając poza oczekiwania.

Blu Sera to ekskluzywny kolor nadwozia tej limitowanej serii specjalnej i jeden ze słynniejszych i popularniejszych kolorów z gamy proponowanej dla statków Aquariva Super.

W wystawianej na stoisku wersji cabrio przewidziany jest otwierany dach w kolorze niebieskim, stworzony specjalnie dla niej, natomiast czerń panoramicznego dachu sedana nadaje mu wyjątkowej elegancji.

Nadwozie ozdobione jest wyjątkowymi detalami: obudowy lusterek są chromowane, tak jak klamki i ramka pokrywy silnika, podkreślająca otulający kształt, nawiązując stylistycznie do łodzi produkowanych w legendarnej stoczni we włoskim mieście Sarnico. Ponadto, podwójna linia w kolorze akwamaryna podkreśla miękki kształt 500: biegnie ona na wysokości linii pasów i nawiązuje do pięknej linii jachtów. Wreszcie, samochód ma nowe i ekskluzywne, dwudziestoramienne felgi ze stopu lekkiego 16-calowe ze specjalnym niebieskim wykończeniem, zaprojektowanym tylko i wyłącznie dla tej serii. Seria specjalna nosząca nazwę Riva to w sumie jedyny Fiat 500, którego znak firmowy na drzwiach bagażnika ustępuje miejsca logo legendy żeglarstwa, a nazwa producenta jachtów znajduje się na nadkolu, na drewnianej wstawce panelu bocznego i na desce rozdzielczej.

Deska rozdzielcza to prawdziwe serce Fiata 500 Riva. Wykonana z lakierowanego ręcznie mahoniu z wstawkami z drewna klonowego, daje pasażerom poczucie luksusu, do którego nawiązuje logo Riva. Wykonanie deski rozdzielczej wymagało innowacyjnego procesu inżynieryjnego: by zapewnić doskonałą stabilność, elastyczność i wytrzymałość przez długie lata, drewno zostało nałożone na szkielet z ultralekkiego włókna węglowego. W przypadku wstawek z drewna klonowego konieczne jest ręczne zakładanie, dlatego każde „dzieło" jest jedyne w swoim rodzaju. Tak więc drewno, najbardziej naturalny z elementów, łączy się z zaawansowaną technologią, uzyskując w rezultacie absolutną doskonałość, jaką mają łodzie Riva: perfekcyjne połączenie najwyższej technologii i wysokiej jakości rzemiosła.

Z mahoniu wykonana jest również nakładka ochronna progów oraz gałka dźwigni zmiany biegów, wykonana z monobloku tego drewna. Od września 2016 r., Fiat 500 Riva wzbogaca się również o jeszcze jeden ekskluzywny detal: kierownicę ozdobioną mahoniowym elementem. Również na siedzenia została wybrana ekskluzywna skóra Poltrona Frau w kolorze kości słoniowej, z przeszyciami tworzącymi „rurki" i obszyciami w innym odcieniu kości słoniowej. Lamówki występują w kolorze niebieskim Blu Sera, tworząc profil pasów bezpieczeństwa występujących również w kolorze kości słoniowej.

Jak można zobaczyć na stoisku Fiata na salonie w Paryżu, wszystko w samochodzie, od kolorów po materiały, nawiązuje do jedynego w swoim rodzaju wnętrza Aquariva Super. Dbałość o detale widać wszędzie, w całej spójnej i eleganckiej palecie kolorów: dywaniki oferowane są z wykończeniami w kolorze kości słoniowej i kontrastowymi przeszyciami Blu Sera, tak samo, jak wykładzina bagażnika z drewnianą wstawką z napisem Riva.

Bogate jest wyposażeniem standardowe, złożone z siedmiu poduszek powietrznych, ABS wraz z systemem EBD (Electronic Brake Distribution), ESC (Electronic Stability Control), ASR (Anti Slip Regulation) Hill Holder, który wspomaga kierowcę podczas ruszania pod górę i HBA (Hydraulic Brake Assistance), który pomaga podczas awaryjnego hamowania. Nie brakuje też automatycznej klimatyzacji, świateł przeciwmgłowych, świateł do jazdy dziennej oraz zindywidualizowanego ekranu TFT z tłem w kolorze akwamaryna i logo Riva.

Aby uczcić prezentację Fiata 500 Riva na prestiżowym paryskim salonie, FCA France postanowiła stworzyć wersję specjalną ze wszystkimi głównymi opcjami, oferowanymi przez 500 Riva. Powstanie zaledwie 50 egzemplarzy tego modelu 500 Riva, w których w standardzie ma  nagłośnienie BeatsAudio, nawigacja z DAB oraz numerowana i okolicznościowa tabliczka z napisem „Tender to Paris".

Na salonie w Paryżu można zobaczyć dwa Fiaty 500 Riva wyposażone w doskonały silnik 1.2 Fire o mocy 69 KM. Gama Fiata 500 Riva oferuje jednak wiele opcji, takich jak na przykład dwucylindrowy silnik 0.9 TwinAir o mocy 85 KM i 105 KM oraz silnik diesel 1.3 Multijet o mocy 95 KM.