Michelin Pilot Sport – tę serię zna niemal każdy kierowca. To wysokiej klasy opony przeznaczone do samochodów o wysokich osiągach, które czerpią rozwiązania prosto ze sportu samochodowego, w którym Michelin jest stale obecny na całym świecie. Obecnie ta francuska firma dostarcza opony m.in. do wyścigów wytrzymałościowych, rajdów i Formuły E.

Najnowsza gama opon sportowych do samochodów drogowych obejmuje: wyczynową Pilot Sport Cup 2R, Pilot Sport Cup 2 oraz sportowe Pilot Sport 4S i 4, które zdążyły już udowodnić swoją wysoką jakość w praktyce. Otrzymały homologacje wielu czołowych marek sportowych, takich jak: Bugatti, Koenigsegg, Ferrari, Porsche, Mercedes-AMG i BMW M.

W Genewie podczas najbardziej prestiżowego salonu samochodowego na świecie, w blasku premier swój debiut ma także nowa opona – Michelin Pilot Sport 4 SUV. Wywodzi się ona z gamy opon sportowych, jest dedykowana autom typu SUV i została zaprojektowana z najbardziej wymagającymi producentami aut. Znajdziemy ją w takich modelach, jak: Mercedes GLE, Porsche Cayenne czy Range Rover Evoque.  

Michelin Pilot Sport 4 SUV Foto: Auto Świat
Michelin Pilot Sport 4 SUV

Nowe opony umożliwiają szybką reakcję samochodu na polecenia kierowcy oraz gwarantują wysokie osiągi i poziom bezpieczeństwa przez cały okres ich użytkowania. Potwierdziły to już testy wykonane przez niemieckie organizacje TÜV-SÜD i DEKRA, w których opona Michelin uzyskała najlepsze oceny w najważniejszych kategoriach: hamowanie na suchej i mokrej nawierzchni, sterowność na mokrej nawierzchni i test przebiegu. Przeprowadzone próby wykazały ponadto, że Michelin Pilot Sport 4 SUV jest oponą najtrwalszą - utrzymuje najwyższe możliwe parametry w trakcie jej użytkowania, co potwierdzają testy opony nowej i z bieżnikiem o wysokości 1,6 mm podczas hamowania na mokrym asfalcie. Michelin po raz kolejny zachęca instytuty badawcze, by sprawdzały również jak zachowują się używane opony.

. Foto: Michelin
.

Michelin Pilot Sport 4 SUV będzie dostępna w 53 rozmiarach na koła o średnicy od 17 do 23 cali z indeksem prędkości do 300 km/h. Już wkrótce zobaczymy te opony na kołach wielu nowych samochodów.