Dwie gorące nowości japońskiej marki trafiły na wystawę w Poznaniu bezpośrednio z zakończonego niedawno międzynarodowego salonu samochodowego w Genewie. ASX miał tam światową premierę, a L200 był prezentowany po raz pierwszy w Europie. Teraz okazję do do bliższego poznania tych samochodów mają polscy sympatycy marki. Na stoisku marki będzie można spotkać również nowego ambasadora Mitsubishi Outlandera – wybitnego aktora Bartłomieja Topę, a także podziwiać specjalną grafikę stworzoną przez artystę Pawła Swanskiego, który mieścił ją na Outlanderze, a która jest jego impresją na temat hasła przewodniego japońskiej marki: „Drive Your Ambition”. Poznań Motor Show będzie otwarty dla zwiedzających do 31 marca do godz. 18.00.

Mitsubishi ASX 2020

To jeden z najważniejszych dla marki modeli i zarazem jedno z najpopularniejszych Mitsubishi na rynku. Po polskich drogach jeździ już blisko 20 tys. ASX’ów dotychczasowych generacji, a nowa, prezentowana w Poznaniu ma szansę umocnić pozycję tego kompaktowego SUV-a w bardzo konkurencyjnym segmencie rynku.

W nowej odsłonie auto zyskało bardziej wyrazistą stylistykę nadwozia z mocniej pochyloną maską silnika, ledowymi reflektorami z kierunkowskazami i światłami przeciwmgielnymi przesuniętymi do krawędzi masywnego zderzaka. Tył nadwozia zdobią nowe lampy ledowe rozciągające się na całej szerokości samochodu. Chromowane wstawki w zderzaku i grillu oraz dolne osłony akcentują solidność i wytrzymałość samochodu, przy okazji nawiązują do modeli Eclipse Cross czy L200 i jednoznacznie identyfikują ASX’a jako członka najnowszej gamy koncernu.

Wnętrze utrzymane w nowoczesnym stylu zapewnia dobre samopoczucie pasażerom. Duża przestronność i wysokiej jakości materiały wykończeniowe idą tu w parze z dobrą ergonomią. Kokpit zdominowany jest przez 8-calowy dotykowy wyświetlacz pokładowego systemu multimedialnego SDA z nawigacją. Co ważne, poza dotykowym ekranem system można obsługiwać również poleceniami głosowymi. Niebawem zostanie udostępniona też aplikacja na smartfona za pomocą której da się sprawdzić dane o kondycji samochodu, w tym np. poziom paliwa, terminy przeglądów czy zalecenia dotyczące bieżącej obsługi.

Pod maską nowego ASX’a znajdziemy benzynowy silnik MIVEC o pojemności 2,0 l, współpracujący z 5-biegową skrzynią manualną lub z „automatem” INVECS-III CVT, który zaoferuje tryb sportowy z możliwością wyboru 6 wirtualnych przełożeń.

ASX 2020 dostępny będzie w sprzedaży jesienią tego roku zarówno w wersjach z napędem na przód, jak i na obie osie.

Mitsubishi L200

Druga z poznańskich premier Mitsubishi – pikap L200 – prezentowana jest w specjalnej wersji Rescue Vehicle przygotowanej z myślą o służbach ratunkowych.

L200 jest drugim najchętniej kupowanym modelem Mitsubishi na świecie. W najnowszej odsłonie zwraca uwagę zadziorną stylistyką nadwozia i ma wyróżniać się świetnymi właściwościami jezdnymi w każdych warunkach, funkcjonalnością, wysokim poziomem bezpieczeństwa i niezawodnością zgodnie z koncepcją „Rock Solid – Twardy jak Skała”.

Źródłem napędu nowego L200 jest silnik wysokoprężny o pojemności 2,2 l współpracujący z 6-biegową automatyczną lub manualną przekładnią. Jednostka ta spełnia normy emisji Euro 6d-TEMP. Seryjnie auto dostępne będzie w wersjach 4x4 z nową funkcją Off-road, która pozwoli na wybór jednego z kilku trybów pracy układu: Gravel (szuter), Mud/Snow (błoto/śnieg), Sand (piasek) i Rock (kamienie). Co ważne, z napędu 4x4 można korzystać przy każdej prędkości, niezależnie od rodzaju nawierzchni.

Warto podkreślić, że w wyposażeniu nowego L200 znajdzie się kilkanaście nowoczesnych systemów wspomagania komfortu i bezpieczeństwa jazdy, w tym m.in.: system monitorowania otoczenia pojazdu z czujnikami parkowania generujący obraz z lotu ptaka, tylny sygnalizator ruchu poprzecznego, system łagodzenia kolizji czołowych wykrywający pojazdy i pieszych przed samochodem czy układ ostrzegania o pojazdach w martwym polu widzenia kierowcy.

Pełna gama nowego pikapa L200 dostępna będzie w salonach dilerów Mitsubishi już po wakacjach.