Na powierzchni prawie 3 hektarów, w pięciu halach wystawowych zaprezentowanych zostanie ok. 600 klasycznych pojazdów.

Na stoisku Auto Świata Classica w hali nr 5, zorganizowanym wspólnie z Toyota Motor Poland, będzie można zobaczyć 5 aut japońskiego producenta, które pokazują, na czym firma zbudowała swoją potęgę i w którym kierunku zmierza w przyszłość.

Najstarszy z nich to Land Cruiser 40 – jego produkcję rozpoczęto w 1960 roku. Ten model dał początek znanym na całym świecie terenowym samochodom Toyoty.

Drugim autem będzie Corolla E10 – pierwsza generacja najlepiej sprzedającego się modelu samochodu na świecie, dzięki któremu Toyota znana jest w każdym zakątku naszego globu.

Pokażemy też pierwszą generację Celiki – historia sportu samochodowego byłaby znacznie uboższa bez tego modelu (zaprezentujemy auto w wersji po liftingu z 1975 roku, model RA28).

Czwartym samochodem na stoisku AŚ Classica będzie prekursor ekologicznego myślenia o motoryzacji, zanim stało się to jeszcze modne – Toyota Prius pierwszej generacji, która jest już pełnoprawnym youngtimerem (pierwsze egzemplarze mają już 21 lat). Prezentowany egzemplarz ma za sobą trudną rolę auta prezentacyjnego i szkoleniowego w Toyota Motor Poland.

Piąty samochód na naszej ekspozycji wodorowy Mirai. Ten model pokazuje, dokąd Toyota zmierza w niedalekiej przyszłości: Mirai jest pierwszym seryjnie produkowanym samochodem zasilanym wodorem. Jego historia zaczęła się dopiero 4 lata temu, ale w tym krótkim okresie udało się mu już sporo „namieszać” w światowej motoryzacji.

Podczas Retro Motor Show będzie też można uzupełnić brakujące numery Auto Świata Classica – uzyskane pieniądze przeznaczymy na wsparcie schroniska dla bezdomnych psów w Nowym Dworze Mazowieckim.

Retro Motor Show można odwiedzać w piątek 26 października, w godz. 11-19, w sobotę w godz. 10-18 i w niedzielę od 10 do 17. Bilety normalne kosztują 23 zł, ulgowe rodzinne 17 zł, grupowe dla szkół 12 zł.