Wśród prezentowanych pojazdów znalazły się zarówno seryjne modele, jak i wersje zbudowane przez firmy specjalizujące się w dostosowywaniu samochodów do najbardziej wyszukanych potrzeb klientów. Najmniej wymagający klienci zadowolą się standardowym samochodem. Są jednak tacy, którzy od auta lub przyczepy oczekują nie tylko praktycznego wnętrza (z miejscami do spania, stolikami, toaletą czy prysznicem), lecz także życzą sobie odrobiny luksusu, w postaci skórzanej tapicerki, drewnianych obić mebli czy pluszowych dywanów.

Auto w aucie

To jeszcze nie koniec, największe pojazdy kryją bowiem w sobie garaż na samochód lub motocykl, którym właściciel może przemieszczać się po okolicy, bez konieczności ruszania kampera z kempingu. Na targach można zobaczyć samochody, w których da się zaparkować Smarta Fortwo, Mini czy nawet Porsche. Jest jeszcze jedna grupa klientów. To osoby, dla których sama podróż kamperem nie jest jeszcze wystarczającą przygodą. Takie osoby domem na kołach wybierają się w trudno dostępne rejony. A skoro tak, to niezbędny będzie pojazd z dużym prześwitem i uzbrojony w napęd na wszystkie koła.

W tej postaci przedstawione były zarówno nieduże kampery zbudowane na Mercedesie Sprinterze, lecz także ogromne modele, dla których bazą stały się ciężarówki. Oczywiście to, że auto jest w stanie wjechać w najtrudniejszy teren, nie wyklucza luksusowego charakteru wnętrza. W autach tego typu też można oczekiwać wykończenia szlachetnymi materiałami, wygodnych foteli oraz tapczanów, a także toalety i świetnie wyposażonej kuchni.

Volkswagen California 6.1 – targowy debiut

W trakcie tegorocznej edycji targów byliśmy dodatkowo świadkami debiutu Volkswagena Californii 6.1. W porównaniu z poprzednikiem zmodernizowany niemiecki kamper różni się reflektorami, które zachodzą na boki, a na ich końcu znalazła się nazwa modelu, inną atrapą chłodnicy oraz zmienionym wyglądem zderzaka. Z kolei we wnętrzu znajdziemy deskę rozdzielczą o nieco innym wzorze, a ponadto istnieje możliwość zamówienia cyfrowych wskaźników.

Bez zmian pozostały wygodne fotele, możliwość nocowania przez cztery osoby (dwie w otwieranej części dachowej), a także wyposażenie pojazdu w lodówkę, kuchenkę czy zlewozmywak (te elementy są dostępne w zależności od wybranej wersji wyposażeniowej).

W naszej galerii prezentujemy pojazdy przedstawione na targach oraz aranżację ich wnętrz. Przekonajcie się czym kuszą klientów poszczególne firmy.