Fiat Panda 4x4 jest to samochód o napędzie 4WD należący do segmentu A. Następca bestsellera sprzed 29 lat jest zdolny do sprawnego przemieszczania się zarówno po nawierzchniach górskich szlaków, jak i do pokonywania meandrów dżungli wielkiego miasta.

Pięciodrzwiowy model ma długość 368, szerokość 167 i wysokość 160 centymetrów. Rozstaw osi wynosi 230 cm, a jego prześwit to 16 cm. Samochód porusza się na 15-calowych kołach z oponami 175/65 R15 M+S.

Fiat Panda 4x4 wyposażony jest w napęd 4WD typu "Torque On Demand", obejmujący dwa mechanizmy różnicowe oraz elektroniczne sprzęgło międzyosiowe. Jest to system stałego napędu na cztery koła ze sterownikiem elektronicznym, który proporcjonalnie rozdziela moc napędu na oś przednią i tylną w zależności od warunków podłoża. System ten działa całkowicie automatycznie.

Wyposażenie standardowe nowego Fiata Panda 4x4 obejmuje system elektronicznej stabilizacji toru jazdy ESC wraz z elektroniczną blokadą mechanizmu różnicowego. Ponadto, klient będzie miał do dyspozycji klimatyzację z filtrem przeciwpyłowym, radioodtwarzacz CD+MP3 z 6 głośnikami, a także system ABS, przednie poduszki powietrzne i kurtyny powietrzne.

Nie zabraknie elektrycznego wspomagania kierownicy, elektrycznego podnoszenia szyb przednich, elektrycznie sterowanych i podgrzewanych lusterek zewnętrznych, systemu sygnalizacji awaryjnego hamowania (ESS), komputera pokładowego z polskim menu, systemu tankowania Smart Fuel, systemu Start&Stop oraz centralnego zamka sterowanego z pilota.

Klient może wybrać jeden z 12 kolorów nadwozia (w tym 5 metalizowanych).

W skład wyposażenia opcjonalnego wchodzi m.in. innowacyjny system "City Brake Control", przesuwna kanapa tylna oraz system audio/nawigacji Blue&Me TomTom2 LIVE.

Nowa Panda 4x4 i oszczędnym silnikiem 1,3 MultiJet II jest juz dostępna na polskim rynku w cenie 59 990 złotych.