Honda Civic z rocznika modelowego 2020 będzie się nieco różnić od dotychczasowych wersji. Co ciekawe producent zainwestował w dość skromny lifting. Zmian jest niewiele, więc niełatwo będzie odróżnić na ulicy nowy model od starszego.

Na co zatem zwracać uwagę? Na zewnątrz pojawiły się takie elementy jak zmodyfikowana przednia kratka wokół świateł przeciwmgielnych czy nowa osłona chłodnica i konstrukcja wlotu powietrza. Przeprojektowano jeszcze światła LED do jazdy dziennej oraz główne reflektory. Przy okazji zafundowano jeszcze nowe wzory felg 16 i 17 calowych oraz lakier Obsidian Blue Pearl, czyli nieco ciemniejszy niebieski.

W przypadku wnętrza Honda wspomina o „nowych panelach o wyraźnej strukturze”, elektrycznej ośmiokierunkowej regulacji fotela kierowcy oraz poprawionej funkcjonalności systemu multimedialnego i panelu klimatyzacji (dodano przyciski i pokrętła przy ekranie dotykowym na życzenie klientów). Nie zabrakło funkcji łączności ze smartfonami, czyli trybów Android Auto i CarPlay.

Honda wspomina także o rozbudowanym pakiecie asystentów kierowcy Honda Sensing. Pakiet zawierający m.in. tempomat adaptacyjny, rozpoznawanie znaków drogowych czy ostrzeganie o opuszczeniu pasa ruchu jest dostępny we wszystkich wersjach wyposażeniowych.