Jego cena zaczyna się od 802 400 zł. A gdzie kończy? To zależy od fantazji, potrzeb i możliwości nabywcy – wyposażenie podstawowe jest bardzo bogate, ale jeszcze bogatsza jest lista wyposażenia opcjonalnego.

Mercedes-Maybach GLS 600 – pod maską V8 i 557 KM

Mimo że w nazwie modelu jest liczba 600, Mercedes-Maybach nie ma silnika 6-litrowego silnika, ani V12, ani też 600-konnego. Pod maską superluksusowego SUV-a pracuje motor V8 biturbo o pojemności 4 litrów, osiągający moc 557 KM. Do tego gigantyczny moment obrotowy - 730 Nm - pozwalający rozpędzić ważącego ok. 3 ton z pasażerami kolosa do „setki” w 4,9 s. i osiągnąć prędkość maksymalną 250 km/h.

Wyposażenie? Jeśli macie godzinę, to wymienię podstawowe, jeśli dwie – wspomnę o większości dostępnych opcji.

Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC – najwyższy komfort

SUV został zaprojektowany tak, aby zapewniał najwyższy osiągalny komfort podróżowania. Fotele standardowo mają wentylację, ogrzewanie i masaż. Tylne mogą rozkładać się – można na nich podróżować w pozycji półleżącej. Tylna konsola między fotelami może mieć rozkładany stolik oraz lodówkę.

Kupujący Mercedesa-Maybacha GLS 600 4MATIC ma do wyboru kilka rodzajów tapicerki, wykończenia kabiny oraz kilkanaście kolorów auta – w opcji można zamówić karoserię dwukolorową. Standardowo najnowszy SUV Mercedesa oferowany jest z felgami z lekkich stopów w rozmiarze 22 cale, w opcji – 23 cale. Spektakularnie wyglądającym dodatkiem są wysuwane elektrycznie progi – ułatwiają wsiadanie i wysiadanie z auta.

Auto jest perfekcyjnie wyciszone, poza tym oferuje specjalnie opracowany program jazdy Maybach – zawieszenie (seryjnie pneumatyczne) i układ napędowy pracują wówczas tak, aby zapewnić maksymalny komfort pasażerom tylnych siedzeń. Ten program jest dla tych właścicieli, którzy korzystają z kierowcy i podróżują z tyłu.

Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC - konkurent Rolls-Royce'a i Bentleya

Sprzedaż Mercedesa-Maybacha GLS 600 4MATIC rozpoczyna się teraz, ale chętni na ten luksusowy i bardzo drogi SUV będą musieli kupować auto w ciemno, „z obrazka” – na podstawie informacji udzielanych przez sprzedawców. Pierwsze okazowe egzemplarze pojawią się w salonach jesienią 2020 r., a produkcja ruszy w styczniu 2021 r. w fabryce w Alabamie (USA).

Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC ma niewielu konkurentów, najmocniejszymi są: Rolls-Royce Cullinan oraz Bentley Bentayga. Największymi rynkami zbytu dla takich aut są: Chiny (tam w listopadzie 2019 r. odbyła się światowa premiera Mercedesa-Maybacha GLS 600), poza tym USA, kraje arabskie oraz Rosja.