Mitsubishi PHEV jest to cichy samochód typu SUV, który może pochwalić się przyjemnie niskim spalaniem, a wszystko dzięki napędowi łączącemu dwie jednostki elektryczne, każda o mocy 82 KM z silnikiem spalinowym o pojemności 2 litrów generującym 118 KM.

Samochód pracuje w trzech trybach: elektrycznym, wykorzystującym wyłącznie jednostki elektryczne, szeregowym trybie hybrydowym, w którym silnik benzynowy pełni funkcję generatora akumulatorów oraz równoległym trybie hybrydowym, wykorzystywanym gdy wzrasta zapotrzebowanie na moc.

Producent podaje, że w trybie elektrycznym, Mitsubishi Outlander PHEV może pokonać do 60,2 km. Model sprawdzi się jednak także podczas dalszych podróży i z pomocą jednostki benzynowej uzyskuje zasięg 897 km.

W modelu wykorzystano akumulatory litowo-jonowe, które zostały umieszczone pod podłogą kabiny. W ciągu 40 min mogą zostać naładowane w 80 proc. Pełne ładowanie trwa 4 godziny.

Mitsubishi PHEV potrafi uzyskać spalanie wynoszące 1,49 l/100 km, przy łącznym wykorzystaniu trybu elektrycznego i hybrydowego, a w trybie hybrydowym 5,3 l/100 km.

Z zewnątrz Mitsubishi Outlander PHEV wyróżnia się przeprojektowanym grillem i tylnymi lampami wykonanymi w technologii LED oraz zderzakami i osłonami dolnej części nadwozia w kolorze karoserii. Poza wersją E wszystkie odmiany są standardowo wyposażone w polerowane, 18-calowe aluminiowe obręcze kół ze stopu metali lekkich.

W Japonii można zamówić pojazd w jednym z czterech lakierów nadwozia, włączając w to nowy, unikalny kolor Technical Silver Metallic dedykowany właśnie modelowi Outlander PHEV. Pozostałe odcienie to Black Mica, Titanium Gray Metallic oraz White Pearl.

Wnętrze zachowuje klimat kabiny benzynowej wersji Outlandera i poza wersją E, jest wzbogacona o nowoczesne materiały wykończenia deski rozdzielczej oraz paneli drzwiowych. Fotele dedykowane wersji PHEV obito sztuczną skórą oraz tkaniną ze srebrnym przeszyciem, a w odmianie G Premium Package dostępne są elektrycznie sterowane i podgrzewane fotele skórzane.

Zegary wzbogaciły się o wskaźnik energii, który na bieżąco informuje o jej przepływie, zużyciu oraz regeneracji. Wielofunkcyjny, kolorowy wyświetlacz LCD HD zapewnia dostęp do licznych funkcji systemu e-Assist oraz danych układów wspomagających kierowcę. Ponadto na ekranie mogą być wyświetlane dane z pokładowego układu nawigacji (w pojazdach wyposażonych w zestaw multimedialny MMCS) oraz informacje o przepływie energii w pojeździe.