Napęd hybrydowy modelu CR-Z współpracuje z 6-stopniową manualną skrzynią biegów. W wyniku połączenia wydajnego silnika benzynowego o pojemności 1,5-litra z silnikiem elektrycznym, CR-Z emituje niewielką ilość zanieczyszczeń do atmosfery. Zastosowanie ręcznej skrzyni biegów pozwala kierowcy na pełne wykorzystanie momentu obrotowego dostępnego w szerokim zakresie prędkości obrotowych silnika, przy utrzymaniu średniego zużycia paliwa na poziomie zaledwie 5,0 litrów/100 km.

W celu zwiększenia przyjemności z prowadzenia pojazdu w codziennych warunkach, Honda CR-Z została wyposażona w unikalną funkcję dającą kierowcy możliwość wyboru jednego z trzech trybów jazdy (3-Mode Drive System). Każdy z nich zakłada inne ustawienia reakcji przepustnicy, układu kierowniczego, czasu uruchamiania systemu, zatrzymywania silnika spalinowego na postoju (idle stop), klimatyzacji oraz poziomu wspomagania systemem IMA. Zaprojektowany przez Hondę system umożliwia wybór pomiędzy jazdą dającą najwięcej przyjemności z podróżowania, jazdą maksymalnie ekonomiczną lub jazdą w trybie będącym kompromisem między dwiema poprzednimi opcjami.

W najnowszych modelach samochodów coraz częściej montowany jest przycisk "sport", za pomocą którego kierowca może zmienić charakterystykę reakcji przepustnicy z normalnej na bardziej agresywną. System trzech trybów jazdy w Hondzie CR-Z to jednak coś więcej - zmienia nie tylko charakterystykę przepustnicy, ale także działanie hybrydowego układu napędowego i układu kierowniczego.

W trybie Sport reakcje przepustnicy stają się bardziej wyostrzone, hybrydowy system IMA wspomaga silnik spalinowy, a układ kierowniczy działa z większym oporem.

Podświetlenie prędkościomierza pomaga kierowcy prowadzić samochód w sposób bardziej ekonomiczny i ekologiczny. Poza funkcją Eco Assist, podświetlenie wskaźnika w modelu CR-Z jest powiązane z wybranym trybem jazdy. W trybie Normal prędkościomierz świeci się na niebiesko; w trybie Econ podświetlenie również jest niebieskie (podczas ekonomicznej jazdy zmienia kolor na zielony) i świeci się symbol zielonego eko-kwiatka; natomiast prędkościomierz rozświetlony na czerwono oznacza, iż w Hondzie CR-Z został uaktywniony tryb Sport.

Honda CR-Z wejdzie do sprzedaży w Europie w połowie 2010 roku.