Dla niewtajemniczonych, jest to serwis internetowy udostępniający streaming gier na żywo i transmisje rozgrywek e-sportowych. Był to ukłon Hondy w stronę młodszych klientów. Co więcej, japońska marka ma tam swój własny kanał. No dobrze, a jaki jest nowy Civic?

Samochód w rzucającym się w oczy nowym kolorze Hondy, który widzimy na zdjęciach, to jeszcze prototyp, więc nie mamy co liczyć na szczegóły dotyczące wymiarów nadwozia i wnętrza, dostępnych silników czy wersji wyposażeniowych. Możemy jednak być pewni, że nowy Civic będzie tak właśnie wyglądał w wersji czterodrzwiowej (zapewne w usportowionej wersji). Na całą resztę musimy poczekać do późnej wiosny – wtedy należy spodziewać się sedana na rynku amerykańskim, w Europie pewnie poczekamy dłużej.

Nowa Honda Civic - hatchback nieco później, będzie też Type-R

Jeśli nie do końca podoba ci się łagodniejszy wygląd zewnętrzny nowego Civica, to warto zaczekać do zapowiadanej premiery hatchbacka, który wzorem bieżącej generacji modelu może otrzymać zdecydowanie odważniejszy wygląd. Honda oficjalnie wspomina także o pojawieniu się w gamie sportowej wersji Type R. Wiemy, że nie będzie już za to wersji coupe (nie była oferowana w Europie).

Warto zatrzymać się przy grafice ukazującej kokpit. Widać, że wnętrze nowego Civica będzie bardziej minimalistyczny i eleganckie. Kierowca będzie mieć przed oczami w pełni cyfrowy panel wskaźników. Środkowy ekran dotykowy będzie doczepiony, a nie wbudowany w deskę rozdzielczą, jak to było do tej pory (nie zabraknie też przydatnego pokrętła od głośności).

Nowa Honda Civic - już nie z Anglii czy Turcji

Nowy Civic będzie powstawać w fabrykach Hondy Ameryce Północnej (w USA i Kanadzie). Do tej pory były tam produkowane wersje sedan i coupe, teraz dotyczyć to będzie także pięciodrzwiowego hatchbacka. To efekt decyzji Hondy o zamknięciu w 2021 r. angielskiej fabryki w Swindon, w której kończy się produkcja obecnego Civica 5d, oraz zakładów w Turcji wytwarzających sedany.