Seria 8 Gran Coupe to bardziej eleganci i jednocześnie praktyczny model marki BMW w segmencie sportowych aut luksusowych. Model ten, dzięki dłuższemu o przeszło 20 cm rozstawowi osi w porównaniu z coupe, oferuje znacznie większą ilość miejsca z tyłu i pojemniejszy, 440-litrowy bagażnik, do którego zmieszczą się np. trzy torby golfowe. Dzięki temu czterodrzwiowa „ósemka” lepiej nadaje się do codziennej jazdy oraz do dalekich podróży.

Co pod maską? Auto będzie dostępne w trzech wariantach napędowych. Do wyboru będzie benzynowy silnik 3.0 R6 generujący 340 KM (840i), który jako jedyny oferowany będzie z napędem na tylne koła (xDrive za dopłatą). W gamie znajdzie się też diesel o takiej samej pojemności i mocy 320 KM (840d xDrive).

Na szczycie znajdzie się model M850i xDrive z 530-konnym benzynowym motorem V8 o pojemności 4,4 litra. „Ósemka” w tej specyfikacji przyspiesza do „setki” w 3,9 s! Ośmiostopniowy „automat” jest standardowy dla wszystkich wersji.

Seria 8 Gran Coupe trafi do salonów BMW we wrześniu br. Pierwszy pokaz „na żywo” zaplanowano na 25 czerwca podczas wydarzenia #NEXTGen w siedzibie koncernu w Monachium.