• Zamówienia na Skodę Kamiq będzie można składać w Polsce już niebawem. Cennik pojawi się jeszcze w lipcu
  • Pierwsze dostawy aut do klientów w Polsce planowane są późną jesienią 2019 roku
  • Produkcję samochodu rozpoczęto w drugim tygodniu lipca. Zamówienia przyjmowane są już m.in. w Czechach i we Francji

Aż 100 milionów euro. Tyle kosztowała Skodę inwestycja w rozpoczęcie produkcji małego SUV w zakładach w Mlada Boleslav. Tym samym z czeskiej fabryki będzie wyjeżdżać w sumie pięć modeli samochodów. Prócz nowego Kamiq są to Octavia, Fabia, Scala i Karoq. Każdego dnia z linii produkcyjnej zjedzie łącznie 400 nowych egzemplarzy najmłodszego SUV w gamie czeskiej marki.

Skoda rozpoczęła już w niektórych krajach przyjmowanie zamówień na Kamiqa. We Francji oferowane są trzy wersje wyposażenia (Active, Ambition i Style) oraz dwa silniki benzynowe (od 95 KM do 116 KM) i jeden diesel o mocy 116 KM. Na jesień zapowiedziano odmianę G-TEC zasilaną gazem (silnik 1,0 l o mocy 90 KM). Ceny od 19 870 euro (ok. 84 tys. zł) za benzynową wersję o mocy 95 KM i 23 630 euro (ok. 100 tys. zł) za najskromniej wyposażoną odmianę z dieslem.

Skodę Kamiq można także zamawiać w Czechach. W odróżnieniu od rynku francuskiego Czesi mają do wyboru dwie wersje wyposażenia – Ambition i Style. Wybór silników to również dwie wersje benzynowe (95 KM i 115 KM) i jeden diesel o mocy 115 KM. W standardzie m.in.: 16 calowe koła stalowe, zestaw naprawczy, dzienne światła LED, klimatyzacja manualna, tempomat, asystent pasa ruchu, centralny zamek, elektrycznie sterowane lusterka i szyby przednie, zestaw głośnomówiący Bluetooth oraz radio z 6,5” ekranem oraz dwoma gniazdami USB-C. Za dopłatą m.in. podwójne przednie światła LED z funkcją doświetlania zakrętów, klimatyzacja automatyczna, nagłośnienie z subwooferem czy opcja SmartLink czyli Android Auto i CarPlay.

W naszym kraju trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać na nowy model. Polski oddział Skody obiecuje, że zamówienia na Kamiq będzie można składać jeszcze w lipcu. Pierwsze dostawy aut do klientów planowane są na późną jesień 2019 roku.