• Zmodernizowany Land Cruiser z lepszymi osiągami i niższym spalaniem
  • Nowe multimedia i systemy bezpieczeństwa na miarę dzisiejszych standardów
  • Pakiet stylistyczny Black standardem topowej wersji Executive

Land Cruiser to najbardziej zasłużony model w programie Toyoty, produkowany nieprzerwanie od blisko 70 lat. W dodatku również najbardziej „globalny”, bo oferowany aż w 190 krajach. Do jej popularności przyczyniła się duża dzielność w terenie, zbliżona do najlepszych off-roaderów z Europy i Ameryki. I tak jak w ich przypadku nowe generacje wprowadzane są rzadko, jednak producent systematycznie modernizuje swoją sztandarową terenówkę.

Toyota Land Cruiser - mocniejszy silnik

Czterocylindrowy diesel 2.8 zyskał 27 dodatkowych koni, osiągając teraz moc 208 KM przy 3000-3400 obr./min i maksymalny moment obrotowy 500 Nm (plus 50 Nm) przy 1600-2800 obr./min, co pozwoliło poprawić osiągi – Toyota Land Criuser z 6-biegową skrzynią manualną rozpędza się 0-100 km/h w ciągu 9,9 s, czyli aż o 3 s krócej. Producent podaje, że wprowadzenie systemu start&stop przyczyniło się do obniżenia spalania – do 7 l/100 km (wg NEDC) i emisji dwutlenku węgla – do 192 g/km (NEDC).

Toyota Land Cruiser - lepsza komunikacja ze światem

Nowości multimedialne pozwalają Toyocie Land Cruiser osiągnąć obowiązujące na rynku standardy. Zastosowano lepsze oprogramowanie, poprawiono właściwości wyświetlaczy i dodano aplikacje łączące auto ze smartfonami (Apple CarPlay i Android Auto). Wyszukiwarka, nawigacja z mapami z trzyletnią gwarancją aktualizacji i system łączności, zbierające dane o ruchu, cenach paliw, warunkach drogowych i pogodowych sprawiają, że kierowca i jego pasażerowie mogą być cały czas dobrze poinformowani.

Toyota Safety Sense – tak nazywają się systemy bezpieczeństwa czynnego, których druga generacja zawitała do poliftingowego Land Cruisera. Układ ostrzegający i reagujący na ryzyko zderzenia ma teraz funkcję wykrywania pieszych w nocy i rowerzystów w dzień. Nowy aktywny tempomat zyskał funkcję reakcji na znaki drogowe i sugerowania dostosowania prędkości do obowiązujących limitów.

Toyota Land Cruiser cała na czarno

Black to nazwa nowego pakietu wyposażeniowego. Obejmuje on dekorację grilla i tylnej klapy przyciemnianym chromem, czarne obudowy świateł przeciwmgielnych, lusterkami oraz listwami drzwiowymi, przezroczyste tylne lampy, a we wnętrzu czarną konsolę środkową i czarne wykończenie tunelu centralnego.

Toyota Land Cruiser - ile kosztuje?

Ceny zmodernizowanej Toyoty Land Cruiser zaczynają się od 211 tys. zł za podstawową (bogatą) wersję Prado z manualną skrzynią biegów. Topowa wersja Executive z 6-stopniowym „automatem” i pakietem Black kosztuje od 311 tys. zł.