Targi AMI przeszły w 2010 roku w cykl dwuletni i zmieniły swoje miejsce w kalendarzu imprez motoryzacyjnych. Teraz odbywają się w latach parzystych na początku czerwca, a nie w kwietniu. Taki termin imprezy ma być atrakcyjniejszy dla branży, a wszystko to zaledwie 217 km od polskiej granicy.

Na wysokości zadania stanęło BMW, które w Lipsku przedstawi dwie światowe premiery – trzydrzwiową „jedynkę” w bardzo mocnej wersji M135i oraz rodzinną serię 3 Touring. Ponadto koncern z Monachium pokaże dwie europejskie premiery, a mianowicie: M6 Cabrio i crossovera X1 po liftingu.

Kolejnymi europejskimi premierami będą: nowy Isuzu D-MAX, Lada Granta, Porsche Cayenne GTS, Rolls-Royce Ghost Six Senses Concept i zmodernizowany Suzuki Splash. Trzy debiuty szykuje również Mercedes-Benz, który pokaże legendarą terenówkę w sportowej odmianie, czyli G63 AMG, a także SUV-a GLK po liftingu oraz Concept Style Coupe. Dwie specjalne edycje zaprezentował także Volkswagen – Scirocco GTS i Bettle Fender Edition.

To tylko niektóre samochody, które można oglądać na targach AMI. Poza nimi do Lipska przyjechały najnowsze modele niemal wszystkich producentów, które zadebiutowały wcześniej na saloniew Genewie. Ponadto, z okazji 150-lecia istnienia Opel zorganizował specjalną wystawę swoich produktów, które były charakterystyczne i najważniejsze w historii firmy. Ciekawą atrakcją jest też wystawa w Hali Szklanej pt. „Rozsądek. Design. Innowacje. Kompetencje - 60 lat światowej motoryzacji".

Tradycyjnie obok Międzynarodowych Targów Samochodowych AMI w dniach 2-6 czerwca odbywają się także targi AMITEC (branżowe targi części motoryzacyjnych, wyposażenia warsztatów i stacji serwisowych) oraz AMICOM (branżowe targi mobilnej rozrywki, komunikacji i nawigacji).

Fot. Tomasz Okurowski