Pierwszy egzemplarz elektrycznego crossovera BYD e6 jeżdzi już po polskich drogach. Polska została wybrana do niewielkiej liczby krajów, w których homologowana wersja chińskiego crossovera BYD e6 będzie testowana do połowy czerwca 2013 r. W tym okresie spółka Automotive Europe Corporation przeprowadzi testy z potencjalnymi klientami.

Warto dodać, iż europejskie homologacje otrzymały dwa chińskie pojazdy z napedem elektrycznym – crossover BYD e6 i autobus BYD K9.

Zasięg 300 km

Na jednym ładowaniu BYD e6 może pokonac dystans do 300 km, co można uznać za zaletę wśród aut elektrycznych, a stosunkowo duże rozmiary samochodu pozwalają komfortowo podróżować pięciu osobom.

Model ten jest wyposażony w silnik elektryczny o mocy 75 kW (102 KM), który zapewnia wystarczającą dynamikę oraz prędkość maksymalną do 140 km/h.BYD e6 zapewnia pasażerom w pełni bezpieczne podróżowanie dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa biernego i czynnego. Już w standardowej wersji samochód jest wyposażony w 6 poduszek powietrznych, przednie i tylne strefy kontrolowanego zgniotu, a także wzmocnienia boczne. Technologia stosowanych baterii także gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo. Nawet w przypadku uszkodzenia baterii w czasie wypadku są one w pełni bezpieczne. Poddawane one były wielu testom na zgniatanie, przebijanie, wysoką temperaturę czy nadmierne rozładowanie lub nadmierne ładowanie. Wszystkie testy zakończyły się pozytywnie i nigdy baterie nie stały się przyczyną jakiegokolwiek zagrożenia dla podróżujących samochodem.

BYD e6 może być ładowany na wiele sposobów, które pozwalają maksymalnie wykorzystać zalety korzystania z auta elektrycznego. Standardowym wyposażeniem auta jest zestaw do ładowania samochodu z domowego gniazdka elektrycznego. Optymalnym sposobem ładowania samochodu jest jednak użycie ładowarki domowej o mocy 10 kW. Podłączając ją do prądu trójfazowego o napięciu 360 V możemy w pełni naładować baterie w czasie do 6 godzin. BYD dopuszcza także ładowanie samochodu ładowarką szybkie ładowania o bardzo dużej mocy 100 kW. Stosując takie rozwiązanie pełne naładowanie zajmuje ok. 40 minut.

W awaryjnych sytuacjach możliwe jest także ładowanie samochodu BYD e6 z innego auta elektrycznego. Odpowiedni do tego kabel także znajduje się na wyposażeniu standardowym samochodu.