Odpowiedzią na wszystkie te czynniki jest jedno auto – nowy Citroen C4 Picasso. Ten pięciomiejscowy kompakt oferuje nadspodziewaną ilość miejsca w środku – zarówno dla pasażerów jak i bagażu. Dlaczego kompakt a nie Minivan? Citroen C4 Picasso ma tylko 4,43 m długości, a to wymiary klasy kompakt. Duża powierzchnia szyb odróżnia go jednak od innych hatchbacków czy SUV-ów oraz znacznie ułatwia manewrowanie na ciasnych parkingach. I to bez opcjonalnej kamery 360 stopni.

W tak niewielkim wnętrzu inżynierom Citroena udało się wygospodarować miejsce dla pięciu pasażerów oraz bardzo duży bagażnik. W zależności od ustawienia kanapy, czy jedziemy z dorosłymi pasażerami, sami czy np. z dziećmi, bagażnik ma od 537 do 630 l pojemności. Imponujące osiągnięcie w tak niedużym aucie. Potrzebujesz przewieźć coś większego? Żaden problem. Citroen C4 Picasso w kilku prostych ruchach zmieni się w małą ciężarówkę – tylne fotele chowają się, tworząc płaską podłogę, a składając oparcie fotela pasażera możesz przewieźć przedmioty o długości ponad 2 metrów! Sam załadunek bagażu także będzie wygodny, a to za sprawą niskiego progu załadunku i bardzo dużej klapy, którą dodatkowo można otworzyć za pomocą ruchu stopy pod zderzakiem – ręce pozostają wolne.

Bagażnik C4 Picasso
Bagażnik C4 Picasso

Aby jeszcze bardziej dopasować się do potrzeb kierowcy i jego rodziny Citroen C4 Picasso oferuje szereg fabrycznych akcesoriów. Swoim kompaktowym autem rodzinnym będziesz mógł przewieźć zarówno rowery (na haku lub na dachu), kajak, narty, jak i mniejsze ale delikatne przedmioty – bagażnik można wyposażyć w zestaw różnych elementów mocujących.

Lampa tylna w C4 Picasso
Lampa tylna w C4 Picasso

W długiej podróży na pewno docenisz ilość i dużą objętość schowków we wnętrzu nowego C4 Picasso. Przydadzą się także uchwyt na telefon oraz stelaże umożliwiające zamontowanie tabletów na zagłówkach siedzeń – zapewni to rozrywkę dzieciom podróżującym na tylnej kanapie. O komfort kierowcy i pasażera zadbają także przednie fotele z funkcją masażu oraz opcjonalny pakiet Lounge, dzięki któremu prawy fotel wyposażony jest w elektrycznie wysuwany podnóżek oraz zagłówek rodem z linii lotniczych, umożliwiający wygodny sen. Takie zagłówki można również zamontować na tylnej kanapie. Słowem – wiele możliwości dla osób aktywnych i rodzin, w nadwoziu samochodu kompaktowego.

Czytaj również: Czy samochód rodzinny musi być nudny?

Materiał powstał we współpracy z marką Citroen