Prezentowany samochód jest na swój sposób niecodzienny. Został kupiony w kraju w 1985 roku i od tego czasu pozostaje w rękach jedynej właścicielki. Upływ czasu oraz zaniedbania serwisowe odcisnęły piętno na Mercedesie 190. Firma Mercedes-Benz Polska zdecydowała się na przywrócenie 190-tce dawnej świetności.

- Kiedy pani Dagmara Albrecht opowiedziała nam historię swojego samochodu stwierdziliśmy, że nie znamy polskiego klienta, który posiadałby równie wiekowego Mercedesa od nowości. Smaczku dodawał fakt, że 190-tka była cały czas w użytkowaniu i nie sprawiała większych problemów. Choć patrząc na ten samochód przed remontem chciałoby się powiedzieć, że to auto nie powinno być w stanie jeździć. Zaproponowaliśmy pani Dagmarze, że doprowadzimy jej Mercedesa ponownie do czasów świetności. Na miejsce remontu wybraliśmy naszego ubiegłorocznego najlepszego dilera w Polsce, a zarazem jednego z sześciu najlepszych w całej Europie - wyjaśnia Paweł Miszkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Mercedes-Benz Cars.

- W związku z tym, że samochód rozebraliśmy do ostatniej śrubki, mogliśmy pozwolić sobie na kilka ingerencji w pierwotną kompletację. Stylistycznie auto wyróżnia się tzw. szeroką listwą, zmodyfikowanymi zderzakami oraz aluminiowymi felgami, które obuto oponami stałego dostawcy opon do większości Mercedesów, czyli firmy Continental - wyjaśniał odpowiedzialny za remont mówi Andrzej Garcarek ze stacji Auto Partner J. i A. Garcarek.

W najgorszym stanie były elementy zawieszenie oraz karoseria. Zespół napędowy zaskakująco dobrze zniósł próbę czasu - w szczególności 73-konny diesel, który pomimo 15-letniej eksploatacji bez wymiany oleju nie wymagał kapitalnego remontu.