Artykuł został pierwotnie opublikowany 17.02.2022 r.

Jak otworzyć piwo samochodem?

W samochodzie znajduje się kilka przedmiotów i części, za pomocą których można otworzyć piwo. Są one niezwykle przydatne, kiedy jesteśmy w awaryjnej sytuacji, ponieważ na przykład pojechaliśmy na biwak i nagle uświadamiamy sobie, że zapomnieliśmy zabrać ze sobą otwieracz do piwa. Co najlepiej wtedy zrobić? Możemy sięgnąć na przykład po kluczyki do samochodu albo wykorzystać pas bezpieczeństwa.

Jak otworzyć piwo kluczykami do samochodu?

Aby otworzyć butelkę za pomocą kluczyków do auta albo jakiegokolwiek innego klucza, możemy wykorzystać jedną z dwóch metod. W pierwszej z nich chwytamy klucz silniejszą ręką i wsuwamy jego końcówkę pod zacisk kapsla, a następnie szybkim i zdecydowanym ruchem przesuwamy go w dół. Trzeba jednak uważać, aby się on nie złamał. Technika ta jest szybka i efektowna, ale grozi zniszczeniem cennego klucza.

Bezpieczniejszym sposobem jest podważanie kapsla końcówką klucza z każdej strony tak, aby go jak najbardziej poluzować. Musimy w tym celu rozważnymi i dość delikatnymi ruchami pociągać klucz do samochodu w górę. Tym sposobem rozprostowujemy ząbki kapsla. Aby ułatwić sobie to zadanie, możemy oprzeć środkową część klucza o kostki palców ręki, która trzyma piwo. Jest to czasochłonne zajęcie, ale metoda ta zawsze działa i nie powoduje zniszczenia kluczy.

Jak otworzyć piwo pasem bezpieczeństwa w samochodzie?

Butelkę piwa możemy otworzyć także klamrą pasa bezpieczeństwa w samochodzie. W tym celu musimy podłożyć jej końcówkę pod zacisk kapsla. Ściskając ją silniejszą dłonią, tworzymy z niej dźwignię, opierając środek metalowej części na kciuku ręki trzymającej piwo. Teraz wystarczy już tylko podważyć kapsel, pociągając zapięcie szybkim ruchem w dół. Możemy też zahaczyć klamrę o zacisk bez opierania jej o swoją drugą rękę. Żeby tym sposobem otworzyć piwo pasem bezpieczeństwa, musimy wykonać precyzyjne pociągnięcie w górę.

Jak otworzyć piwo butelka o butelkę?

Jeśli mamy przy sobie kilka butelek piwa, możemy otworzyć je bez używania otwieracza. Metoda ta sprawdza się najlepiej, kiedy jesteśmy na imprezie i towarzyszą nam inne osoby, z którymi chcemy wspólnie wypić większą ilość alkoholu. Otwieranie piwa butelka o butelkę nie jest trudne. Wystarczy swoją słabszą ręką chwycić jedno piwo wysoko za szyjkę, a następnie użyć drugiej butelki do zrobienia dźwigni. Wsuwamy jej górną, gładką krawędź pod zacisk kapsla piwa, które chcemy otworzyć, i zaczynamy go delikatnie podważać. Powinien poluzować się i szybko zeskoczyć.

Jak otworzyć piwo zapalniczką?

Otwieranie piwa zapalniczką to bardzo popularna metoda. Aby ją prawidłowo wykonać, chwytamy butelkę wysoko za szyjkę. Opieramy zapalniczkę na nasadzie palca wskazującego, w taki sposób, aby jej końcówka wsunięta była pod zacisk kapsla. Tworzymy w ten sposób dźwignię. Następnie naciskamy wolną ręką na drugi koniec zapalniczki. Powinno to spowodować zeskoczenie kapsla z szyjki butelki piwa. Sprawne wykonanie tej sztuczki nie powinno uszkodzić w żaden sposób ani szkła, ani plastikowej zapalniczki.

Jeśli znajdujemy się w pobliżu samochodu albo mamy przy sobie klucze, zapalniczkę lub dodatkowe butelki, możemy z łatwością otworzyć piwo bez otwieracza. Wystarczy nabrać trochę wprawy w używaniu powyższych metod, aby nigdy już nie mieć problemu ze zdejmowaniem kapsla. Dzięki temu, że techniki te są dosyć efektowne, z powodzeniem możemy wykorzystywać je jako zabawne sztuczki na imprezie czy też na biwaku. Mamy też możliwość, by uratować z ich pomocą zabawę, której zagroził brak otwieracza.

Nigdy nie prowadź po alkoholu! Sprawdź ceny alkomatów