Model
SAAB 9-5 Griffin Edition, produkowany w latach 1997 - 2009 , może zgodnie z homologacją przewozić 5 pasażerów. Odpowiedni dostęp do kabiny daje 4 drzwi. Ponieważ 9-5 Griffin Edition ma 5008 mm długości, to by zachować odpowiednie proporcje nadwozie SAAB 9-5 Griffin Edition 2.0 MR`08 ma 1475 mm wysokości i 1792 mm szerokości. SAAB 9-5 Griffin Edition 2.0 MR`08 jest dostępny w 13 wersjach wyposażenia.
Silnik
Pod maską SAAB 9-5 Griffin Edition 2.0 MR`08 działa jednostka o pojemności 1998 cm3. Jest to motor zasilany paliwem jakim jest benzyna i uzyskuje moc na poziomie 220 KM. Producent przewidział przeniesienie napędu za pomocą automatycznej skrzyni biegów. 6-biegowa przekładnia doprowadza moment obrotowy do osi, których napęd jest przedni (4x2). Poza wymienioną wyżej wersją SAAB przewidział 3 wersji silnikowych dla tego modelu.
Wyposażenie
Klienci mogą wybierać spośród 13 wersji wyposażenia. W wypadku tego wariantu jest to 9-5 Griffin Edition 2.0 MR`08 Turbo Aut.. Poniżej znajdziecie Państwo szczegóły specyfikacji tej konkretnej wersji wyposażenia.
Dane Techniczne
SAAB 9-5 Griffin Edition 2.0 MR`08 figuruje w 1 wersjach nadwozia oraz w 13 odmianach wyposażenia. Tak prezentują się dane techniczne 9-5 Griffin Edition w latach 1997 - 2009
Najważniejsze dane
| Marka | SAAB |
|---|---|
| Model | 9-5 Griffin Edition |
| Generacja | I |
| Wersja | Turbo Aut. |
| Kategoria | SAMOCHODY OSOBOWE |
| Rodzaj paliwa | benzyna |
| Napęd | przedni (4x2) |
| Typ nadwozia | sedan |
| Produkcja Od | 2009 |
| Produkcja Do | 2009 |
| Pojemność silnika | 1998 cm³ |
| Moc | 162 kW |
| Liczba drzwi | 4 |
| Liczba miejsc | 5 |
| Masa całkowita | 2150 kg |
| Szerokość | 1792 mm |
| Długość | 5008 mm |
| Wysokość | 1475 mm |