Wybierz samochód

Land Rover Discovery Sport

Land Rover Discovery Sport to kompaktowy SUV klasy produkowany przez brytyjską markę. Auto zaprezentowano w 2014 roku i wtedy też rozpoczęto jego produkcję.

Discovery Sport miał być następcą popularnego Freelandera. Stało się tak ze względu na nową politykę firmy, która zakłada podział swoich modeli na 3 kategorie: luksusowe – Range Rover, rekreacyjne – Discovery, użytkowe – Defender. Pomimo takiego samego członu nazwy, Discovery Sport nie przypomina wyglądem swojego większego brata. Jego stylistyka jest bardzo dynamiczna i agresywna. Auto sprawia wrażenie niższego, niż jest w rzeczywistości.

Wnętrze zostało zaprojektowane w stylu typowy dla marki – wszystko jest poukładane i na swoim miejscu. Niekonwencjonalne jest sterowanie skrzynią biegów, bowiem obsługuje się ją za pomocą pokrętła. Auto może pomieścić standardowo 5 osób, jednak dostępna jest także 2-osobowa kanapa, powiększająca możliwości terenowego Land Rovera do 7 osób. Mimo ogólnego przeznaczenia, auto nie zostało pozbawione swoich „genów” i terenowych umiejętności. Do dyspozycji kierowcy jest 5 trybów jazdy po różnych nawierzchniach, które dopasowują pracę zarówno zawieszenia, jak i silnika oraz skrzyni biegów. Ciekawostką jest, że w seryjnym wyposażeniu Discovery Sport znajduje się poduszka powietrzna dla...pieszego! W przypadku potrącenia człowieka przy niskiej prędkości, poduszka otwiera się i zapobiega uderzeniu głowy o maskę.

Jeśli chodzi o rodzaj napędu, to auto standardowo występuje z napędem na przednią oś, za napęd na 4 koła trzeba dopłacić. Wśród skrzyni biegów do wyboru stoją 6-biegowa przekładnia manualna oraz 9-stopniowy automat. Pod maską znalazły się 2 diesle oraz 1 benzyniak. Turbodoładowane jednostki wysokoprężne mają 2 litry pojemności i 150 lub 180 KM. Jedyny silnik o zapłonie iskrowy ma również 2 litry pojemności, ale rozwija 240 KM. Przez rok dostępny był także 2,2-litrowy diesel o mocy 150 KM.

Konkurentami Land Rovera Discovery Sport są m.in. Audi Q5, BMW X3 oraz Volvo XC60.

Land Rover Discovery Sport - generacje

Opel Grandland X Hybrid4 – 300 KM mocy i 5,4 s do „setki”

Land Rover Discovery Sport (2014 - )

Land Rover Discovery Sport - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!