W Mille Miglia 2018 bierze udział 450 klasycznych aut z całego świata. Przed startem wszystkie samochody zgromadzono w wielkiej hali Brixa Forum w Bresci, gdzie przeszły kwalifikację techniczną i otrzymały numery startowe.

Auta dopuszczone do Mille Miglia to najwyższa półka – w tym najtrudniejszym (i najpiękniejszym) wyścigu klasyków mogą startować tylko te samochody, które brały udział w Mille Miglia w latach 1927-57 lub są ich odpowiednikami i mają certyfikat oryginalności.

Aston Martin DB2 Vantage Perlage Teamu to auto z 1952 roku. Te modele Astonów w latach 1949-53 brały udział w ponad 50 imprezach sportowych, odnosząc w nich liczne sukcesy.

Start wyścigu Mille Miglia z Bresci to wielkie święto fanów klasycznej motoryzacji. Do miasta przyjeżdżają tysiące pasjonatów dawnej motoryzacji, Viale Venezia, gdzie odbywa się start, jest na odcinku kilku kilometrów szczelnie obstawiona widzami, atmosfera tego wyścigu jest niesamowita – nie tylko w Brescii, ale we wszystkich miastach i miasteczkach na trasie Mille Miglia zawodników witają tłumy. Aston Martin DB2 Perlage Teamu również wzbudzał wielkie zainteresowanie.

Pierwszy z czterech etapów Mille Miglia 2018 prowadzi z Bresci na północy Włoch przez Ferrarę do nadmorskiej Cervii i liczy 324 km. Po krótkim odpoczynku zawodnicy wyruszą do drugiego etapu: Cervia-San Marino-Arezzo-Orvieto i dotrą do Rzymu. Trzeci etap wiedzie z Rzymu do Parmy, a czwarty z Parmy z powrotem do Bresci. Ma mecie pierwsi zawodnicy powinni zameldować się w sobotę 19 maja po południu. Wtedy też dowiemy się, ile załóg dojechało do mety i kto wygrał najtrudniejszy wyścig klasyków.

Cisowianka Perlage jest po raz trzeci oficjalnym sponsorem Mille Miglia.