Co ma wspólnego opona z rekinem? Bardzo wiele - okazuje się, że kształt bieżnika opony powinien być zbliżony do struktury skóry rekina. Dlaczego? Bo rekin ma taką skórę, która stawia bardzo mały opór w wodzie, pozwalając temu drapieżnikowi bardzo szybko pływać.

Wykorzystali to konstruktorzy firmy oponiarskiej Uniroyal i opracowali letnią oponę „deszczową" RainSport 3 z bieżnikiem wzorowanym na skórze rekina.

Dzięki temu ta asymetryczna opona nie tylko bardzo dobrze odprowadza duże ilości wody, lecz także pozwala na szybką i bezpieczną jazdę zarówno na prostej, jak i na zakrętach.

Poza zwiększeniem odporności na aquaplaning asymetryczny „rekini" bieżnik Uniroyal RainSport 3 pozwolił na zmniejszenie oporów toczenia, zmniejszenie hałasu oraz skrócenie drogi hamowania na mokrej nawierzchni (klasa A).

Najnowsza „deszczowa" opona Uniroyal oferowana będzie w 106 rozmiarach, od 14 do 21 cali oraz z profilami od 30 do 55. Klasy prędkości nowej opony to: H - do 210 km/h, V - do 240 km/h oraz Y - do 300 km/h.