Firma tuningowa Abt Sportsline ma szerokie pole do popisu i nie zalęknie się żadnego z modeli koncernu Volkswagen. Po bliźniaczych SUV-ach Volkswagen Touareg i Audi Q7 tuner oferuje zestaw do podrasowania sportowego Audi TT Roadster.

Zestawy wzmacniające stroiciel Abt przygotował dla obu jednostek napędowych, dostępnych pod maską TT Roadster. Doładowany 4-cylindrowy silnik 2,0 TFSI osiąga po modyfikacjach 177 kW (240 KM), czyli o 30 kW więcej od wersji seryjnej. Dla bardziej wymagających klientów przygotowano drugi poziom zmian, który podnosi moc do 221 kW (300 KM). Wolnossąca widlasta szóstka 3,2 FSI w wersji fabrycznej oferuje 184 kW (250 KM), jednak po odpowiednich modyfikacjach firmy Abt moc wzrasta do 262 kW (355 KM). Tak podrasowane Audi TT Roadster przyśpiesza do setki w 5 s.

Zmiany stylistyczne przeprowadzono na przedzie, gdzie zamontowano nowy zderzak. Z boku rzucają się w oczy nowe listwy progowe i 19- lub 20-calowe alufelgi. Tylną część zdobi dyfuzor, skrzydło dociskowe na klapie bagażnika i cztery chromowane końcówki przebudowanego układu wydechowego, które zapewniają odpowiedni gang silnika. Tuner nie zapomniał także o usztywnieniu zawieszenia i obniżeniu prześwitu. Nad wszystkim czuwa wydajniejszy układ hamulcowy z przednimi tarczami w rozmiarze 380x34 mm.