Zżółknięcia oraz porysowania powłok lamp samochodowych są zjawiskiem naturalnym i powstają w skutek codziennego użytkowania samochodów. Podczas korzystania z myjni samochodowej, czy też podczas jazdy, kiedy np. odpryskujące kamienie mogą uszkodzić plastik chroniący lampę. Wszystkie mikrouszkodzenia oraz zmatowienia pozwala całkowicie usunąć nowy system firmy 3M opierający się na zestawie materiałów ściernych i polerskich oraz specjalistycznych maszynkach.

Naprawa lamp jest bardzo prosta. Polega na zeszlifowaniu powłoki lampy oraz jej polerowaniu przy pomocy polerki pneumatycznej. Po zakończeniu tego procesu lampy w samochodzie odzyskują przejrzystość i ponownie nadają się do użytku.

„Wprowadzenie zestawu naprawczego do powłok lamp ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób podróżujących samochodem. Dzięki systemowi właściciele samochodów będą mogli niskim kosztem przywrócić blask swoich lamp. To nasz kolejny produkt który poprawia bezpieczeństwo i komfort osób podróżujących samochodam” – mówi Jarosław Krzciuk z 3M Poland.