• Każdy znajdzie coś dla siebie. Szczególnie polecamy dodatki do ochrony wnętrza przed zabrudzeniem
  • Różnice w cenach pomiędzy podobnymi produktami mogą być bardzo duże. Podobnie w przypadku jakości
  • Pomysłowość producentów uniwersalnych akcesoriów nie zna granic

Nie trzeba mieć najnowszego modelu samochodu, żeby skorzystać z wielu pomysłowych dodatków, które zwykle zamawia się jako fabryczne opcje podczas konfiguracji pojazdu. W sklepach bowiem bez trudu znajdziecie różnorodne akcesoria o uniwersalnym charakterze. Wśród nich są: bezprzewodowe ładowarki do telefonu, uniwersalne czujniki ciśnienia w oponach, maty i specjalne pojemniki do przewozu zwierząt, a nawet latarki z niewielkim magnesem. Na tym jednak nie koniec.

Pomysłowość producentów uniwersalnych akcesoriów nie zna granic. W internecie, jak i w specjalistycznych sklepach znajdziecie nawet takie produkty, jak specjalnie dopasowane lodówki czy ekspresy do kawy. Te najbardziej nietypowe rozwiązania są jednak zazwyczaj dość kosztowne. Za dopasowany do miejsc na kubki samochodowy ekspres do kawy trzeba zapłacić nawet ponad 1000 zł. To sporo, zważywszy na to, że bez trudu znajdziemy stacje paliw, na których można kupić bardzo dobrą kawę i zabrać ją na wynos. W ostateczności można zainwestować w domowy ekspres i... kawę przelać do dobrego termosu.

Wśród samochodowych akcesoriów szczególnie godne polecenia są te, które mają wpływ na bezpieczeństwo. Z pewnością przyda się dobra latarka, pomocna nie tylko w sytuacji, gdy nocą oświetlamy sobie wymieniane koło, lecz także wtedy, gdy aktywujemy w niej migającą lampę ostrzegawczą. Warto też pomyśleć o praktycznych gadżetach do przecięcia zablokowanego pasa bezpieczeństwa czy wybicia szyby w zakleszczonych drzwiach. Mogą się przydać w razie wypadku lub jakiejś poważniejszej kolizji.

Godne uwagi są również wszelkie akcesoria ułatwiające utrzymanie porządku w kabinie. Rodzicom podróżującym z dziećmi polecamy maty i organizery nakładane na oparcia przednich foteli. Nie tylko przydają się do trzymania różnych zabawek czy sprzętu elektronicznego, lecz także chronią tapicerkę przed pobrudzeniem butami. Warto też pomyśleć o uchwytach na tablet (np. mocowanych do zagłówka), które poprawią komfort oglądania filmów, szczególnie w przypadku mniejszych dzieci.

Nie brakuje samochodowych akcesoriów dla miłośników zwierząt domowych. Kto przewozi psa lub kota, powinien zainwestować w dobrą uprząż mocowaną do pasów bezpieczeństwa, którą docenia się m.in. w trakcie ostrzejszego hamowania. Przydadzą się także maty i wykładziny do bagażnika, na przedni fotel lub tylną kanapę. Ułatwią one utrzymanie wnętrza w czystości (i chodzi nie tylko o ślady po mokrych i zabrudzonych łapach czy sierści), a sam koszt zakupu może być porównywalny z jednorazową wizytą w firmie zajmującej się praniem tapicerki samochodowej.