Dostępna dziś technika oraz infrastruktura, która jej musi towarzyszyć, nie są w stanie zastąpić silników wysokoprężnych: jedne napędy konkurencyjne za dużo palą, inne mają za mały zasięg, jeszcze inne mają obie wspomniane wady. Zachęcamy do zapoznania się z rozwinięciem tej tezy na łamach „Poradnika”

Nabywcy nowych aut nie chcą już ksenonów, żeby samochód mógł uchodzić za nowoczesny, musi być wyposażony w światła LED. Retrofity LED, czyli zestawy diodowe montowane w miejsce żarówek halogenowych, mogą wyraźnie poprawić jakość oświetlenia w starszych autach. Niestety, ich stosowanie jest w Europie niezgodne z prawem. Czas to zmienić!

Olej do skrzyni: ważny czy nie? Kiedyś przekładnie uchodziły za wieczne, ale często słychać o uszkodzeniach wynikających z jazdy na starym oleju. Producent, pisząc „na całe życie auta”, nie ma na myśli 20 lat i 500 tys., lecz raczej połowę tego czasu i dystansu.

Uszkodzony lakier: szybka naprawa. Niewielka szkoda blacharska czasem oznacza wielki problem. Wymieniać element, oddać do lakierowania czy jeździć jak jest? Można także skorzystać z naprawy smart: będzie względnie tanio, dość szybko, ale czy dobrze?

Czyszczenie i pielęgnacja nadwozia mogą być i banalnie łatwe, i trudne, zarówno skuteczne, jak i dające tylko krótkotrwały efekt. Są i takie preparaty, których użycie zajmuje chwilę, a efekt jest trwały – zamiast woskować auto przez cały dzień, zbliżony efekt możecie uzyskać w kwadrans.

Kupujesz auto używane? Zapewne chcesz dokładnie poznać jego przeszłość i sprawdzić, czy nie ma wad prawnych i obciążeń. W dzisiejszych czasach uzyskanie wielu takich informacji nie jest wcale trudne.

Prezentujemy także test 51 opon letnich w popularnym rozmiarze 195/65 R15. Jak się okazuje, w żadnym innym rozmiarze wybór nie jest tak duży, jak w tym przypadku. Sprawdzamy, które modele są warte uwagi, a od których lepiej trzymać się z daleka.

Foto: Auto Świat

To tylko niektóre tematy z najnowszego wydania miesięcznika „Auto Świat Poradnik” 4/2018, który dostępny jest w punktach sprzedaży na terenie całego kraju.

Zapraszamy  do lektury!