Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych punktów, dzięki którym wartość samochodu przy sprzedaży będzie znacznie wyższa od ceny rynkowej. Przekonasz się, że dbając o auto i serwisując je w odpowiedni sposób, sprzedasz je szybciej oraz korzystniej, niż myślisz.

Wygląd auta

Każdy potencjalny nabywca, niezależnie od wieku, płci czy wykształcenia, zwraca uwagę przede wszystkim na wygląd auta. Stan powłoki lakierniczej, widoczność rys i wgnieceń czy stan tapicerki to kluczowe elementy, które podlegają weryfikacji w pierwszej kolejności. Zadbaj więc o to, aby samochód był serwisowany przez profesjonalistów. Czy to prace blacharskie, czy lakiernicze, specjaliści autoryzowanych serwisów są odpowiednio przygotowani do precyzyjnych napraw. W przypadku uszkodzeń lakieru naprawy w ASO są wykonywane przy użyciu lakieru identycznego z oryginalną powłoką lakierniczą, dzięki czemu lakierowanie jest idealnie dopasowane. Grubość lakieru w każdym przypadku będzie wskazywała na dokonywane naprawy, ale powierzając prace blacharsko-lakiernicze w autoryzowanym serwisie, masz pewność, że jedyny widoczny ślad pozostanie w dokumentacji serwisowej pojazdu.

Historia serwisowa

Historia serwisowa jest kolejnym kluczowym elementem podczas sprzedaży samochodu. Aż 90% potencjalnych nabywców samochodów używanych przyznaje, że jest w stanie zapłacić więcej za samochód z pełną historią serwisową w ASO. Normą stała się konieczność okazania książki serwisowej lub podanie numeru nadwozia (VIN) celem weryfikacji rzetelności sprzedającego. Znając numer VIN, można z łatwością ustalić, czy samochód był serwisowany w autoryzowanym serwisie – można zdiagnozować m.in. przebieg, historię napraw czy daty przeglądów. Korzystanie z autoryzowanego serwisu czyni Cię wiarygodnym sprzedawcą, dzięki czemu możesz zapewnić sobie korzystną pozycję negocjacyjną. Zgodnie z analizą rynku samochodów używanych przewaga cenowa samochodów serwisowanych w ASO wynosi nawet 10%. Znaczące jest to zwłaszcza w przypadku samochodów klasy premium, przy których różnica w cenie jest istotnie zauważalna. Potencjalny nabywca z pewnością doceni fakt serwisowania pojazdu w ASO, które jako jedyne są w stanie zastosować najnowsze technologie, sprzęt i wiedzę dedykowaną dla konkretnej marki.

Komponenty – części zamienne

Postaw na oryginalne części! Tym samym uzyskasz najwyższą jakość i zapewnisz sobie optymalne bezpieczeństwo. Podczas wyboru komponentów kusząca bywa możliwość zaoszczędzenia. Jest ona jednak ryzykowna, gdyż kiedyś może Cię narazić na koszty niewspółmierne do wcześniejszych oszczędności. Części oryginalne są identyczne z tymi, które zostały wykorzystane do produkcji samochodu, którym jeździmy. Przeszły z sukcesem wszystkie testy gwarantujące doskonałą jakość i dłuższą żywotność. Jeśli planujemy cieszyć się sprawnym samochodem przez długi czas, a podczas sprzedaży zaprezentować doskonałą pracę silnika oraz płynność jazdy, to warto zapłacić więcej. Pokaż, że stan pojazdu jest na tyle dobry, że nie potrzeba następnych inwestycji. Będzie to kolejny pretekst, by podnieść cenę naszego sprawdzonego egzemplarza. Usługi autoryzowanych serwisów warto potraktować jak długofalową inwestycję – zarówno w samochód, jak i w swój własny komfort. Nie bez znaczenia jest równoczesny zysk w postaci wyższej wartości samochodu serwisowanego w ASO w stosunku do tych, które swoją historię serwisową budują u niezależnych mechaników.

Poznaj wyniki niezależnego audytu obsługi Klienta w ASO (TNS Garage Quality Check 2015).