Minął czas, gdy pod warsztatami zakładającymi instalacje gazowe ustawiały się kolejki i montaż należało umawiać z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, masowo powstały warsztaty, których jedyną działalnością były montaże instalacji LPG.

To właśnie tamten okres chaotycznej, często nieprofesjonalnej „gazyfikacji” samochodów jeżdżących w Polsce sprawił, że wielu właścicieli aut zetknęło się z problemami technicznymi, które na dobre zniechęciły ich do alternatywnych systemów zasilania.

Od tego czasu wiele się jednak zmieniło. W Polsce powstało dużo firm zajmujących się opracowywaniem i produkcją wysokiej jakości komponentów LPG sprzedawanych w Polsce i eksportowanych do wielu krajów świata, np. AC są produkująca osprzęt marki STAG, Auto-Gaz Centrum z Radomia, jest firma KME, która zajmuje się produkcją różnych urządzeń elektromechanicznych, w tym komponentów LPG. To w Polsce produkuje się doskonałe butle marki Stako. Oprócz tego w Polsce działają dystrybutorzy renomowanych, znanych na świecie marek, takich jak m.in. Vialle czy Prins.

Obecnie rynek montażu instalacji gazowych bardzo się sprofesjonalizował i jeśli tylko nie nastawiamy się na przesadną oszczędność, możemy liczyć na to, że nasz samochód zostanie przystosowany do zasilania gazowego w sposób solidny i bezpieczny. Jednocześnie autogaz relatywnie tanieje – korzystając z tego paliwa, można zaoszczędzić więcej niż kiedykolwiek wcześniej.

Dlatego wbrew pozorom nawet w przypadku najnowszych modeli aut warto rozważyć inwestycję w instalację gazową, która zapewni wymierne oszczędności kosztem niedużych poświęceń, a do tego przy naprawdę nieznacznym ryzyku.

Z poradnika „Auto Świat radzi” dla jeżdżących autem z instalacją LPG dowiemy się m.in. jak działa instalacja LPG, jakie komponenty wybrać, ile można zaoszczędzić jeżdżąc na gazie.

Foto: auto świat / Auto Świat

„Auto Świat radzi” - Samochód na gaz, w sprzedaży od 15 czerwca 2016 r. Do kupienia w punktach sprzedaży na terenie całego kraju oraz za pośrednictwem serwisu internetowego literia.pl (link poniżej).

Zapraszamy do lektury!