Po pierwsze, zakładaj maseczkę (również własnego wyrobu), ponieważ dzięki temu zmniejszysz możliwość wędrówki bakterii i wirusów drogą kropelkową. Po drugie, używaj rękawiczek jednorazowych. Pamiętaj jednak, że chodzenie w jednych rękawiczkach cały dzień jest nieprawidłową praktyką! Załóż je, wchodząc do sklepu, następnie zdejmij i wyrzuć od razu po wyjściu. W ten sposób, wirus COVID-019 nie przeniesie się dalej. Po trzecie, jeśli tylko masz taką możliwość, poruszaj się za pośrednictwem samochodu, ponieważ zarówno Ty, jak i produkty, które przewozisz, nie będą tak narażone na kontakt z wirusami jak w transporcie publicznym.

Niestety, poruszanie się samochodem nie gwarantuje nam całkowitej ochrony. Możemy jednak minimalizować ryzyko, dbając o nieskazitelny stan czystości auta. Wirus może osadzić się wszędzie - uważaj na miejsca, które dotykasz najczęściej - kierownica, dźwignia biegu, radio czy lusterko. Wszędzie tam mogą osadzać się groźne wirusy i bakterie.

Foto: DR Marcus

Zacznijmy jednak od początku. Jeśli zależy Ci na czystym samochodzie, zacznij od wyprania tapicerki - znajduje się tam duża ilość bakterii, roztoczy i innych szkodliwych organizmów dla człowieka. Świetnie sprawdzi się tutaj płyn do prania tapicerki Dr. Marcus All Textil Cleaner. Swoją wysoką skuteczność zawdzięcza aktywnym cząsteczkom tytanu, które wnikną i wyczyszczą głębsze partie foteli samochodowych oraz innych mebli tapicerowanych. Środek pozostawi warstwę ochronną, która zapobiegnie osadzeniu się brudu. Następnie wyczyść deskę rozdzielczą oraz wszystkie elementy z tworzyw sztucznych włącznie z drążkiem zmiany biegów. Idealnym środkiem czyszczącym będą Chusteczki Shining Cockpit Wipes, które usuną brud, zadbają o zabezpieczenie kokpitu przed promieniowaniem UV i pozostawiając warstwę ochronną, która zapobiegnie ponownemu osadzaniu się kurzu. Czyszczenie uwieńczy umycie szyb od środka specjalnymi chusteczkami Dr. Marcus Inside Glass Wipes przeznaczonymi do wewnętrznej strony szyb. Nie pozostawiają smug i gwarantują piękny zapach. Wszystkie te i wiele innych produktów znajdziecie na shop.dr-marcus.com w bezkonkurencyjnych cenach.

Teraz przy zakupie powyżej 89 zł wysyłka gratis!