W przedsięwzięcie zaangażowało się 1450 uczestników, dzięki którym udało się pobić dotychczasowy rekord „największej parady Mazdy” – 459 Mazd MX-5 – ustanowiony w Essen (Niemcy) w 2010 roku.

Paradę MX-5, sunącą przez malowniczy polder, otwierała spektakularna wersja wyścigowa MX-5 trzeciej generacji (NC). Prowadził ją Allard Kalff, prezenter telewizji holenderskiej, obok którego siedział Jeffrey Guyton, prezes i dyrektor generalny Mazda Motor Europe. Później, po udanej próbie bicia rekordu, pan Guyton otrzymał również oficjalny certyfikat wręczony przez Pravina Patela, członka jury Księgi Rekordów GuinnessaTM.

Impreza MAX-5 2013 w ośrodku RDW Test Centre w Lelystad była w pełni dedykowana Maździe i entuzjastom tej japońskiej marki. Wśród atrakcji znalazły się pokazy wyścigowych modeli z Ribank Mazda MaX5 Cup oraz prezentacja Mazdy3 20B wyposażonej w silnik z trzema wirującymi tłokami, należącej do belgijskiej rodziny Van Herck.

Uczestnicy mogli również przetestować najnowszą technologię i-ACTIVSENSE na zabezpieczonym torze wyścigowym i spróbować swoich sił na jednym z symulatorów wyścigowych. Wszyscy zainteresowani mieli okazję do odbycia jazdy testowej za kierownicą nowych modeli Mazdy SKYACTIV lub wykonania darmowego przeglądu swoich roadsterów.

Podczas specjalnego pokazu najznakomitszych egzemplarzy MX-5 nagrodę za najpiękniejszą i najbardziej autentyczną Mazdę MX-5 dnia otrzymał Ludo Vander Vliet z Duffel (B). Druga nagroda powędrowała do Maarten Tuiten z Almelo (NL), natomiast trzecie miejsce w konkursie zdobył Pieter Staat z Meteren (NL).

Na koniec dnia około 250 samochodów utworzyło największe kino samochodowe w Europie. Przed projekcją widzowie zostali poproszeni o wybór jednego z trzech filmów i zajęcie miejsca za kierownicą swoich samochodów; głosowanie odbywało się przez naciśnięcie klaksonu w celu wskazania wybranego filmu. Największą liczbę „głosów” zdobył film „Arbitraż” z udziałem Richarda Gere'a.