Według niepotwierdzonych oficjalnie informacji Michael Schumacher ma poważne obrażenia głowy, doznał krwotoku mózgu i aktualnie znajduje się w śpiączce.

Siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 miał wypadek na nartach. Niemiec uderzył głową w skałę, ale na szczęście jechał w kasku. Na miejscu wypadku po kilku minutach zjawiły się służby ratownicze. Rannego śmigłowcem przetransportowano do szpitala w Moutiers, a następnie do Grenoble, gdzie aktualnie przebywa.

Lekarze wydali oświadczenie, w którym potwierdzono poważny stan Schumachera, ale jego życiu nic nie zagraża. Ranny znajduje się pod obserwacją zespołu lekarzy i przechodzi specjalistyczne badania.

W poniedziałek (30.XII. 2013), o godzinie 11:00 oficjalne stanowisko w tej sprawie zabrali lekarze, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. - Po przyjeździe do szpitala stwierdziliśmy, że był w stanie poważnej śpiączki i nadciśnienia wewnątrzczaszkowego, stwierdziliśmy krwiaki wewnątrz czaszki. Tomografia wykazała, że oprócz tego pojawiły się uszkodzenia, obustronne krwotoki śródczaszkowe - powiedział Stephane Chabarde.

Później podjęto analizę, jak doszło do wypadku i jakie podjęto działania w szpitalu, by ratować życie utytułowanego Niemca. Głos zabrał Jean-Francois Payen. - Mogę powiedzieć, że wypadek nastąpił przy dużej dynamice. Schumacher został objęty błyskawiczną opieką, został poddany tomografii komputerowej. Był w stanie krytycznym podczas reanimacji mózgowej. Na razie nie jesteśmy w stanie wypowiedzieć się na temat przyszłości jego zdrowia. Jest w stanie śpiączki farmakologicznej, hipotermii, prowadzimy działania, które mają ograniczyć obrzęk mózgu, naszym celem jest ograniczenie wzrostu ciśnienia. Jest w znieczuleniu ogólnym, by maksymalnie zredukować działanie na bodźce zewnętrzne. Jego sytuacja jest określana mianem stany krytycznego. Nie jesteśmy w stanie określić jego stanu zdrowia na dłuższą metę i działamy z godziny na godzinę.

Michael Schumacher – rekordy Formuły 1

  • najwięcej tytułów mistrzowskich – 1994, 1995, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004najwięcej zwycięstw – 91najwięcej zwycięstw w sezonie – 13najwięcej miejsc na podium – 155najwięcej pole position – 68najwięcej najszybszych okrążeń – 77

Michael Schumacher definitywnie zakończył karierę w Formule 1 po sezonie 2012. W ostatnim wyścigu - 13 miesięcy temu na torze Interlagos w brazylijskim Sao Paulo - zajął siódme miejsce. W klasyfikacji generalnej swój ostatni sezon zakończył na 13 pozycji.