Wykorzystując nowatorskie możliwości specjalnej wersji AutoMapy przygotowanej na potrzeby ośrodków szkoleniowych zrzeszonych w ramach PSM, kierowcy mogą zobaczyć, jak prowadzone przez nich auto zachowywało się podczas slalomu, czy próby hamowania, a odpowiednia wizualizacja pozwala kursantowi na jeszcze lepsze uświadomienie sobie, co dzieje się z samochodem podczas wykonywanego manewru.

AutoMapa wykorzystywana jest w siedmiu największych szkołach doskonalenia technik jazdy w Polsce zrzeszonych w Polskim Stowarzyszeniu Motorowym. Wśród nich znajdują się tak uznane ośrodki szkoleniowe jak Akademia Jazdy Opla, warszawska Akademia Bezpiecznej Jazdy, czy krakowska Szkoła Jazdy Subaru. Przez 10 miesięcy współpracy AutoMapy i PSM kilka tysięcy kierowców uczestniczących w zajęciach doskonalenia jazdy znacznie podniosło swoje kwalifikacje. Dzięki AutoMapie zainstalowanej w samochodach szkoleniowych, uczestnicy szkoleń mają również możliwość nauczenia się, jak bezpiecznie i efektywnie korzystać z nawigacji podczas podróży.

- Współpraca z AutoMapą to nowa jakość w systemie szkolenia kierowców. Rosnąca popularność systemów nawigacyjnych oraz ich uniwersalność sprawiają, że przed kierowcami otwierają się nowe wyzwania i możliwości. Widzimy, że dzięki naszej kilkumiesięcznej współpracy i nowym możliwościom jakie oferuje AutoMapa, kierowcy, którzy kończą organizowane przez nasze szkoły kursy mają większość świadomość korzyści płynących ze stosowanie tych właśnie zestawów nawigacyjnych i ich znaczącego wpływu na bezpieczeństwo jazdy. - mówi Mariusz Stuszewski, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Motorowego.

Polskie Stowarzyszenie Motorowe Doskonalenia Technik i Bezpieczeństwa Jazdy istnieje od 2001 roku i skupia specjalistów z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz doskonalenia techniki jazdy, tworząc tym samym środowisko opiniotwórcze i doradcze. Głównym celem stowarzyszenia jest promocja i realizacja idei bezpieczeństwa na drogach oraz integracja środowiska osób, które są zainteresowane problemem bezpieczeństwa na drogach. PSM zrzesza kilkanaście ośrodków szkoleniowych, w których kierowcy mogą doskonalić swoje umiejętności jazdy. Dzięki praktycznym zajęciom na płycie poślizgowej, pod okiem doświadczonych instruktorów jazdy, kierowcy mogą w praktyce sprawdzić, jak ważna jest kinetyka auta, jak samochód zachowuje się w poślizgu i jak bezpiecznie go z niego wyprowadzić.

- Każda forma podnoszenia umiejętności jazdy jest potrzebna.

Niestety, w Polsce jest dość mało placówek zajmujących się doskonaleniem techniki jazdy, a jeśli nawet są, to z reguły dysponują dość słabym zapleczem. Mam na myśli płyty poślizgowe i inne elementy na których można ćwiczyć w warunkach zbliżonych do ruchu drogowego. Dlatego wyjątkowo cenna jest inicjatywa współpracy tak znanych i renomowanych firm jak AutoMapa i PSM, które dysponując świetnym zapleczem i możliwościami technicznymi pozwalają na bezpieczne i efektywne podnoszenie swoich umiejętności - mówi Krzysztof Hołowczyc, kierowca rajdowy.