• W Europie nowe Camry pojawi się w sprzedaży w 2019 roku
  • Toyota ma nadzieję, że samochód, który trafi na rynek w przyszłym roku, będzie popularny

Toyota Camry była nieobecna na europejskim rynku przez 14 lat. Przez ten czas rolę flagowego modelu odgrywał Avensis. Wkrótce jednak ma się to zmienić, gdyż w pierwszym kwartale 2019 roku do sprzedaży na Starym Kontynencie wejdzie najnowsze Camry. W tym samym czasie auto pojawi się również w Polsce.

Nowa Toyota Camry powstała na platformie TNGA (Toyota New Global Architecture). Dzięki optymalnemu rozmieszczeniu podzespołów platforma TNGA pomogła w wygospodarowaniu przestronniejszego wnętrza w obu rzędach siedzeń. Ponadto dzięki niej udało się uzyskać lepszą dynamikę jazdy.

Jak przystało na nowoczesną limuzynę,
na desce rozdzielczej
nie mogło zabraknąć
dotykowego ekranu. Foto: Auto Świat
Jak przystało na nowoczesną limuzynę, na desce rozdzielczej nie mogło zabraknąć dotykowego ekranu.

Toyota przekonuje, że nowy model Camry nie tylko jest bardziej elegancki w porównaniu z poprzednikiem, lecz także podwyższono jego jakość oraz wyciszenie wnętrza, tym samym zwiększył się komfort podróżowania.

W Europie Toyota Camry ma występować wyłącznie jako hybryda. W skład układu oprócz napędu elektrycznego wchodzi również 2,5-litrowy silnik benzynowy. Nieznane są jeszcze szczegóły techniczne zastosowanego napędu. Wraz z wprowadzeniem Camry liczba modeli Toyoty oferowanych w Europie z hybrydowym napędem zwiększy się do ośmiu.

Tak jak w przypadku poprzedniej generacji, także i teraz jadący mogą liczyć na komfortowo uformowane siedzenia oraz ekskluzywne wykończenie. To zasługa nie tylko skórzanej tapicerki, lecz także szlachetnych materiałów na desce rozdzielczej. Na pokładzie nie zabraknie też asystentów poprawiających bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Toyota Camry - naszym zdaniem

Ostatnie Camry, które było sprzedawane w Polsce, nie stało się hitem. Jednak Toyota ma nadzieję, że samochód, który trafi na rynek w przyszłym roku, będzie bardziej popularny. Camry ma przekonać kierowców eleganckim designem nadwozia, ekskluzywnie wykończonym wnętrzem oraz dynamiczną jazdą przy niskim spalaniu.