Większy i bardziej ustawny bagażnik to cechy których szukają głównie rodziny z małymi dziećmi, ale także ludzie aktywni którzy często podróżują, trudno się zatem dziwić, że auta z nadwoziem kombi cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Co prawda systematycznie wypierają je SUV-y, ale nadal w ogłoszeniach modele w wersji kombi stanowią dużą cześć wszystkich ofert.

Popularność nadwozia kombi widać też po statystykach sprzedaży aut nowych. O ile wśród kompaktów klienci wciąż najchętniej wybierają nadwozie hatchback (niektore modele wciąż nie występują w takiej odmianie), to już wiele modeli klasy średniej statystycznie najczęściej wyjeżdża z fabryk w nadwoziu kombi.

Serwis Otomoto na podstawie wszystkich zapytań oraz ofert sprzedaży z pierwszego półroczu 2016 r. wybrał 10 najpopularniejszych używanych „kombiaków”.

Powstały 2 oddzielne rankingi: pierwszy który pokazuje których aut kombi najcześciej szukają kupujący (listę sporządzono na podstawie 250 milionów zapytań z I połowy 2016 roku), a drugi uwzględnia 10 „kombiaków” najczęściej wystawianych do sprzedaży – w galerii znajdziecie tę drugą dziesiątkę.

Co ciekawe 9 na 10 aut z obu rankingów pokrywa się, a 3 pierwsze miejsca są identyczne. Jak łatwo się domyślić w zestawieniach najcześciej pojawiają się auta z koncernu Volkswagen Audi Group (5 na 10), które od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością.

Ile należy zapłacić za ulubione modele kombi z 2015 roku? Kwoty mieszczą się w granicach od około 60 000 do 120 000 tysięcy złotych. Jeśli kogoś interesują modele z 2010 roku może liczyć na dużo niższe ceny – nawet w granicach 20 tysięcy złotych – ale ww wspomnianym zestawieniu większość najczyściej wystawianych do sprzedaży „kombiaków” to modele wyceniane średnio na 9-15 tys. zł.

Źródło: otomoto.pl