Tak emocjonującego i nieprzewidywalnego rajdu dawno nie oglądaliśmy na polskich trasach. Lider zmieniał się czterokrotnie, a odcinki specjalne wygrywało aż sześciu zawodników. Pojawiające się nagminnie awarie techniczne, kapcie oraz kilka niegroźnych wypadów sprawiły, że linię mety przekroczyło tylko 37 z 49 załóg.

Zmagania drugiego dnia niemal w całości przebiegły pod dyktando Kajetanowicza. Wygrał cztery z sześciu odcinków specjalnych awansując na pozycję lidera. Dwa pozostałe padły łupem Michała Sołowowa, który w zaciętym pojedynku o najwyższy stopień podium uległ kierowcy z Ustronia. Załoga Cersanit Rally Teamu była wolniejsza o 10.3 sekundy.

Trzecie miejsce niespodziewanie przypadło Grzegorzowi Grzybowi po dachowaniu Michała Kościuszki na OS 12. Na mecie zameldował się 26.3 sekund później od Kajta. Czwartą lokatę zajął Michał Bębenek (+56.9 s). Na kolejnych pozycjach dojechali Tomasz Kuchar (+1:0916 min), Luca Rosseti (+4:27.9 min), Szymon Ruta (+4:55.1 min), Wojciech Chuchała (+5:04.5 min), Antonin Tlustak (+12:02.8 min), a pierwszą dziesiątkę zamknął Maciej Oleksowicz (+12:13.7 min) korzystający z SupeRally.

Jednego z faworytów rajdu - Krzysztofa Hołowczyca, z walki o najwyższe trofeum wykluczył kapeć na OS 9 Sybia. Zawodnik stracił trzy minuty na wymianę koła i dostał 50 sekund kary za spóźnienie się na PKC 10.

W klasyfikacji samochodówz napędem na jedną oś niepokonany był Janek Chmielewski w Citroenie DS3 R3T. Od początku zawodów objął prowadzenie i ostatecznie dotarł do mety na 13. pozycji (+15:04.9 min), wyprzedzając tym samym dziesięć aut czteronapędowych.

Warto również wspomnieć, że Rajd Polski zaliczany jest do cyklu Mistrzostw Europy. Dziewiątą rundę w kalendarzu zwyciężyła załoga Michał Sołowow/Maciej Baran wyprzedzając Lucę Rossetiego/Matteo Chiarcossa. Włoski duet mimo tego zdobył wystarczającą ilość punktów, by powrócić na fotel lidera w ERC.

Do końca Mistrzostw Polski pozostała tylko jedna runda – Rally Kosice rozgrywany na Słowacji. Pretendentów do mistrzowskiego tytułu jest trzech i to właśnie tam rozstrzygnie się do kogo trafi. Obecnie w klasyfikacji prowadzi Kajetanowcz (179 punktów) przed Bouffierem (169,5 p.) i Sołowowem (164 p.).

Zapraszamy do obejrzenia pełnej galerii zdjęć 68. Rajdu Polski już jutro na stronę Auto Świata.

68. Rajd Polski: Kajetanowicz wygrał po raz drugi na mazurskich szutrach Foto: Auto Świat
68. Rajd Polski: Kajetanowicz wygrał po raz drugi na mazurskich szutrach