Do rywalizacji po przerwie spowodowanej kłopotami zdrowotnymi wraca również największy rywal Katarczyka – Władimir Wasiliew. Rosjanin zajmuje drugą lokatę w klasyfikacji generalnej i podczas LOTTO Baja Poland będzie chciał powetować sobie straty spowodowane absencją.

Jednym z faworytów do końcowego sukcesu będzie także wielokrotny zwycięzca LOTTO Baja Poland – Krzysztof Hołowczyc. Na starcie nie zabraknie oczywiście innych uznanych polskich załóg, między innymi: Marka Dąbrowskiego, Adama Małysza, Martina Kaczmarskiego, czy Jakuba Przygońskiego.

Równie okazale prezentują się listy startowe pozostałych zawodów, które zostaną rozegrane w ramach LOTTO Baja Poland 2015. Na liście zgłoszeń RMPST / FIA CEZ znajdują się zawodnicy, którzy klasyfikowani są również w ramach Pucharu Świata FIA (m. in. wspomniani Wasiliew, Hołowczyc, Kaczmarski). Ponadto, na starcie obok zagranicznych zawodników pojawią się m.in.: Piotr Białkowski, Paweł Molgo, Sebastian Rozwadowski (w roli pilota), Włodzimierz Grajek, Sławomir Wasiak, czy Dariusz Jedliński.

Do rywalizacji w RPPST (Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych), w której licencje zawodnicze nie są wymagane, zgłosiło się aż 27 zespołów. Znana jest również lista zgłoszeń PPRB (Pucharu Polski w Rajdach Baja). W klasie Moto wystartują m. in. Jakub Piątek, Paweł Stasiaczek i Michał Zoll. W klasie Q2 do walki przystąpią Paweł Samek, Piotr Serbista i Maciej Albinowski. W Q4 obok Piotra Ceklarza i Andrzeja Pierona do walki stanie również Remigiusz Kusy, trzykrotny zwycięzca słynnego maratonu.