Amerykański Buick odnosi sukcesy przede wszystkim na chińskim rynku, ale w USA już nie jest tak różowo. W celu odzyskania blasku producent ten zamierza wprowadzić w najbliższych latach do sprzedaży nowy pięciomiejscowy model typu crossover.

Dotychczas opublikowano tylko zdjęcie ukazujące przednią cześć nadwozia oraz informację o planowanej premierze pod koniec 2010 roku. Nowy crossover będzie miał pięć miejsc zajmie w palecie producenta pozycję niższą niż ośmioosobowy SUV Buick Enclave.

Z pierwszych ujawnionych detali nadwozia można wywnioskować, iż nie będzie to zupełnie nowy model, ale przestylizowany Saturn Vue, który jest amerykańską wersja opla Antara.

W momencie wprowadzania na rynek nowy Buick dostępny będzie z czterocylindrowym silnikiem Ecotec o pojemności skokowej 2,4 litra oraz sześciocylindrowym 3,0 litra.

W 2011 roku ofertę poszerzy wersja plug-in hybryd, która będzie połączeniem sześciocylindrowego silnika o pojemności skokowej 3,6 Flex-Fuel oraz dwóch silników elektrycznych z akumulatorami litowymi ułożonymi pod podłogą bagażnika. System 2-Mode Hybrid ma umożliwić także jazdę jedynie na elektryczność, korzystanie z obu silników lub tylko z wykorzystaniem jednostki benzynowej.