Ceny paliw wciąż idą w górę i, jak na razie, nie zanosi się na to, żeby w końcu stanęły w miejscu. Kierowcy muszą się zatem szykować na coraz większe wydatki na stacjach benzynowych. Jak dużo większe w porównaniu z zeszłym rokiem możemy się przekonać dzięki obserwacji jednego z częstochowskich radnych.

Zobacz także: Benzyna czy diesel - które silniki stwarzają mniej problemów?

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Porównał rachunki za paliwo z 2020 i 2021 r. Ile więcej zapłacił na litrze benzyny?

Sebastian Trzeszkowski, radny miasta Częstochowa, postanowił porównać ceny paliwa z 2020 i 2021 r. Swoją obserwacją podzielił się na Facebooku. Samorządowiec pojechał na dokładnie tę samą stację w Krakowie co rok wcześniej i zatankował podobną ilość oleju napędowego.

24 października 2020 r. Sebastian Trzeszkowski za 54,2 litry oleju napędowego zapłacił 222,93 zł. Zaś mniej więcej rok później (3 października 2021 r.) 52,5 litry tego samego paliwa kosztowały go już 300,07 zł. Jak widać dokładnie na rachunkach, w ciągu 12 miesięcy litr oleju napędowego zdrożał o 1,61 złotych (z 4,11 zł na 5,72 zł).

Zobacz także: Koniec benzyny ołowiowej. 20 lat walki o wycofanie trującego paliwa

"2021 vs 2020" - napisał na Facebooku Sebastian Trzeszkowski.

Jeden z internautów nie krył oburzenia: "Nie wiem, czy się cieszyć, czy płakać, ale ceny wzrostu paliw za litr są przerażające. W ostatnim tygodniu albo tygodniach cena wzrosła do takich sum, że jest to niewyobrażalne, żeby za diesla olej napędowy płacić na niektórych stacjach już ponad 6 zł i to jest troszeczkę przesada. Ja nie chcę wiedzieć, co za kilka miesięcy może stać się z cenami paliw (...)."

Ceny paliw mocno w górę

Kierowcy nie są zadowoleni. Stacje benzynowe co i rusz pobijają kolejne rekordy w cenach za paliwo. Za chwilę benzyna i olej napędowy będą kosztować powyżej 6 zł. Obecnie średnia cena LPG to 2,87 za litr, ale na wielu stacjach trzeba już zapłacić nawet 3 zł. Błyskawicznie drożeje olej napędowy, w większości miejsc kosztuje tyle samo, co benzyna – jego cena zbliża się do 6 zł za litr.

Zobacz także: Benzyna i olej napędowy za chwilę powyżej 6 zł/l. Rekordowe ceny