Jak podają analitycy, koniec września przyniósł podwyżki na stacjach paliw w ujęciu tydzień do tygodnia. Benzyna bezołowiowa 95 podrożała o 11 gr do 6,35 zł za litr. Bezołowiowa 98 kosztuje 7,20 zł/l, o 4 grosze drożej, olej napędowy 7,26 zł/l, o 13 gr więcej, nie zmieniła się natomiast cena autogazu — 3,12 zł/l.

"Mimo że koniec miesiąca przynosi podwyżki, to i tak za paliwa płacimy mniej niż przed miesiącem. Pb95 jest tańsza o 29 gr/l, olej napędowy o 23 gr/l i autogaz o 8 gr/l" — podkreślili eksperci.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Ich zdaniem w przyszłym tygodniu średnie ceny benzyny i oleju napędowego mogą rosnąć o dalsze 10-20 gr na litrze, o ile ceny hurtowe pozostaną na wysokim poziomie.

Analitycy wskazali, że ostatni tydzień września na rynku ropy naftowej upłynął pod znakiem wyhamowania tempa spadku cen. "Ryzyko podażowe chwilowo schodzi na drugi plan, a rynek oczekuje degradacji tempa wzrostu popytu na ropę w związku z obecną sytuacją makro i dalszym zacieśnianiem polityki monetarnej" — ocenili analitycy. "Biorąc pod uwagę ostatni spadek cen ropy naftowej, coraz bardziej prawdopodobna wydaje się interwencja OPEC+" — dodali.