Różnice pomiędzy samochodem Daewoo Matiz Creative a Chevroletem Spark widoczne są na nowym przednim zderzaku i nowej atrapie wlotu powietrza chłodnicy.Design nowego modelu oparty jest na koncepcie Beat, który był prezentowany przed dwoma laty. Producent po jego prezentacji ogłosił ankietę, na która odpowiedziało 1,9 mln osób. Z trzech konceptów – Beat, Groove i Taxi, najwięcej głosów otrzymał ten pierwszy i trafił do produkcji seryjnej. Tak powstał Chevrolet Spark, który miał premierę podczas salonu samochodowego w Genewie. Na rynek koreański model ten został jeszcze zmodernizowany i otrzymał nazwę Daewoo Matiz Creative.

Ten mały miejski pojazd z pięciodrzwiowym nadwoziem ma długość całkowitą 3595 mm, szerokość 1595 mm, wysokość 1520 mm oraz rozstaw osi 2375 mm.

Oferta jednostek napędowych Daewoo obejmuje jeden czterocylindrowy szesnastozaworowy silnik benzynowy o pojemności skokowej 1,0 litra DOHCo mocy 51,5 kW (70 KM) przy 6400 obr./min i maksymalnym momencie obrotowym 92,2 Nm przy 4800 obr./min, który będzie współpracował z 4 stopniową przekładnią automatyczną. Przekładnia manualna będzie dostępna dopiero na początku 2010 roku. Średnie zużycie paliwa tego silnika wynosi 5,9 l/100 km.

W Korei Matiz Creative będzie oferowany w trzech opcjach – Pop, Jazz i Groove. Obok nowego modelu nadal dostępna będzie dotychczasowa generacja, której nazwę zmieniono na Matiz Classic.